Gündem

İBB Sözcüsü Murat Ongun’dan itiraf: “Bana gelen veriye göre yanlış olmuş”

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Fazilet durağından 47 kişinin bindiğine yönelik iddialarının hata olduğunu söyledi.

İBB Sözcüsü Ongun bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada “Bu bir hata mı? Evet. ‘Bir duraktan bu kadar yolcu bindi’ dememiz bana gelen veriye göre yanlış olmuş” ifadelerini kullandı.

ENVER AYSEVER: “BELEDİYE OLARAK YANILDINIZ MI?”

Enver Aysever, Sözcüsü Murat Ongun’a, “Bir otobüs durağında bir kitle bir arada bulunuyordu. Siz belediye olarak dediniz ki, ‘Bu organize suç ve organize eylem’ Bu işin gerçeği ne? Burada yanıldınız mı belediye ve Murat Ongun olarak. Bu yanılgıysa özür dilemek ister misiniz?” diye sordu.

“BANA GELEN VERİYE GÖRE YANLIŞ OLMUŞ”

Murat Ongun; “Savcılık takipsizlik kararı verdikten sonra bu arkadaşlar tekrar bu konuyu tekrar gündeme getirdi. ‘Murat Ongun yalancı oldu, iftiracı oldu’ falan filan. Ben savcı beyin takipsizlik kararını da dikkatlice okudum. ‘Fazilet Parkı durağından 40 kusür kişi bindi mi? Binmedi mi? Efendim. Yok öyle bir şey, yok öyle bir şey’ Bu bir hata mı? Evet. Bir duraktan bu kadar yolcu bindi dememiz bana gelen veriye göre yanlış olmuş.” dedi.

İBB, BAŞSAVCILIĞIN TAKİPSİZLİK KARARINA İTİRAZ ETMEYECEK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun; yaptığı açıklamada İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı suç duyurusu hakkındaki takipsizlik kararına da itiraz etmeyeceğini ifade etti. İBB Sözcüsü Ongun, “Bu itirazın üzerine gitmememizin nedeni de o” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İBB Sözcüsü Murat Ongun, 62 No’lu Kağıthane-Kabataş hattında çalışan araca, sabah 06.00’da Fazilet durağından şoförün uyarısına karşın bir anda 47 kişinin bindiğini savunmuştu.

İBB Sözcüsü Ongun; söz konusu otobüse 22 Mart Pazar günü toplamda 1 yolcu, 29 Mart Pazar günü ise toplamda 71 yolcunun bindiğini öne sürdü. Söz konusu iddiayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı da gündeme getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu