Gündem

İBB ile ilgili fezleke tamamlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 29 Mart Pazar günü sabahın erken saatlerinde 62 numaralı Kağıthane-Kabataş ve 146 numaralı Boğazköy-Bakırköy otobüslerine çok sayıda yolcunun kasıtlı olarak binerek belediyeyi sosyal mesafe kurallarına uyulmaması konusunda mağdur etmeye çalıştıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün 93 kişinin ifadesi, otobüs kamera kayıtları ve dijital sefer bilgilerini inceleyerek hazırlayıp İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği fezlekede, “Yapılan güvenlik kamera ve yolcu listeleri incelendiğinde, bahse konu araca bir anda 47 kişinin bindiğine rastlanılmamıştır” ifadelerine yer verildi.

Fezlekede ayrıca “Yolcu listelerinde isimleri geçen şahısların alınan bilgi beyanlarında, yolcuların büyük bir kısmının vardiyalı olarak çalışan kişilerin iş giriş çıkış saatlerinde işlerine ya da evlerine gitmek için bu hattı kullandıkları, herhangi bir şekilde birlikte hareket etmedikleri ve birbirlerini tanımadıkları anlaşılmıştır” ifadeleri yer aldı.

Belgenin dikkat çeken bir başka noktası ise, “41 kişinin aynı anda otobüse bindiği” iddia edilen Fazilet Durağı’ndan kamera kayıtlarının incelenmesiyle aslında o an hiçbir yolcunun binmediğinin anlaşıldığının belirtilmesiydi.

Emniyetin, İBB’ye bağlı BelBim şirketinden aldığı geriye dönük üç aylık otobüs sefer verileri ve kamera kayıtlarını karşılaştırarak hazırladığı fezlekede ayrıca, yazılı tutanaklardan bazılarının izlenen kamera görüntüleri ile uyuşmadığı vurgulandı.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı