Gündem

HDP’li Önder’den yeni İYİ Parti açıklaması

“Bize aracı gönderen, ‘Şurada kiminle çalışalım, nasıl yapalım?’ diye fikrimizi merak eden bir siyasal parti, bugün bize koordinat biçemez”. HDP 26. Dönem Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in bu sözleri, İYİ Parti ile HDP arasında tartışma başlatmış, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iddiayı yalanlamıştı. Akşener, “Bizim HDP’ye nerede ne yapalım diye sormuşluğumuz yoktur. İsnat eden bunu ıspat etmekle görevlidir” demişti. Bu sözler üzerine Sırrı Süreyya Önder, Medyascope internet sitesine bir açıklama gönderdi. Önder açıklamasında, “Hatırları hoş olsun diye isim verecek değilim, böyle bir yaklaşım bunun suç olduğunu benim de kabul etmem anlamına gelecektir. Gelip giden aracılar, isterlerse kendilerini ve konuşulanları açıklayabilirler” dedi.

Sırrı Süreyya Önder, söz konusu görüşmenin seçim ya da aday gündemli ve zamanlı olmadığını da belirtti ve “Bizimle görüşmek değil, görüşmemek ayıptır, günahtır, eksiktir” ifadelerini kullandı. Önder, İYİ Parti’nin HDP’siz Türkiye masası önerisini de eleştirdi, “Adına Türkiye masası denilen şeye eksik sandalye koymak, acemi marangozlara mahsustur” dedi.

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Önder’i eleştirdiği sosyal medya paylaşımında “Siyaset er meydanıdır, film seti değildir” demişti. Sırrı Süreyya Önder, Ağıralioğlu’na da “Evet siyaset bir film seti değildir; olsaydı yapamazdınız” sözleriyle yanıt verdi.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı