Gündem

Hava durumu 30 Mayıs: Meteoroloji saat verdi, yağmur geliyor!

Hava durumu 30 Mayıs raporu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre öğle saatlerinde yurdun birçok kesiminde öğle saatleriyle birlikte yağmurun etkili olması bekleniyor. Bilindiği üzere 15 ilde sokağa çıkma yasağı bulunuyor. Ancak diğer illerimizde sokağa çıkma yasağı olmadığı için özellikle dışarıda işi olanlar “Bugün hava durumu nasıl?” sorusunun cevabını merak edip araştırıyor. İşte, 30 Mayıs hava durumuyla ilgili detaylar…

HAVA DURUMU 30 MAYIS

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve batısı, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkisi, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Afyonkarahisar, Kütahya, Konya ve Sinop çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İç ve batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor. Batı kesimlerde mevsim normallerinin biraz altında, doğu kesimlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANKARA °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu