Gündem

Hatay Valisi Doğan kentteki koronavirüs vaka sayısını açıkladı

Vali Rahmi Doğan, Arsuz Madenli Yat Limanı, Su Sporları Merkezi ve Hatay Deniz Otobüsü (HADO) işletmesi temel atma töreninde konuştu. Vali Doğan, ‘nin pandemi sürecini çok başarılı bir şekilde yürüttüğünü belirterek, “Komşu ülkelere baktığımızda Türkiye’nin burada yapmış olduğu sağlık yatırımlarının, ortaya koyduğu başarının hakkını teslim etmemiz lazım. Biz, Hatay olarak da ciddi bir süreç geçirdik. Bu süreci başarılı bir şekilde yürüttük” dedi.

POLİS VE ASKERLERDE TESTİ POZİTİF ÇIKANLAR VAR

Vali Doğan, bugün itibarıyla Hatay’da testi pozitif çıkan vaka sayısının 320 olduğunu söyledi. Doğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Hatay’ın nüfusuna bakıldığında tahminimi söylüyorum, en başarılı illerin başında geliyoruz. Ayrıca, ve İdlib’te sivil vatandaşların hiçbirisinde pozitif vakaya rastlamadık. Ancak Türkiye’den oraya görev yapmaya giden polislerimiz, askerlerimizin vasıtasıyla ki bunlar da korunaklı alanlarda, mekanlarda kalıyorlar. Bunlarda çıkan pozitif vakalar var. Afrin’de 120 polisimizde, İdlib Hava Taburumuzda ise 20 askerimizde pozitif vaka çıktı.”

Hatay Valisi Doğan kentteki koronavirüs vaka sayısını açıkladı

ARABİSTAN’DAN GELEN 27 KİŞİNİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

’dan gelen Hataylıların vaka sayısını artırdığını dile getiren Vali Doğan şöyle devam etti:

“Vekillerimizin Suudi Arabistan’daki Hataylı hemşehrilerimizi buraya getirme gayretleri ve çabası var. Geçen hafta ülkemize gelen 510 kişilik kafile içerisinden 27 kişide pozitif vaka çıktı. Türkiye Cumhuriyeti son yıllarda çok ciddi sağlık hizmetlerine yatırım yaptı. Bu yatırımla, sağlık personelinin gayretleri ve alınan tedbirlerle birlikte çok az hasarla atlattık. Ben bu virüs salgını sonucu vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Bir an önce ilimizden ve ülkemizden temizlenmesini temenni ediyorum.”

Hatay Valisi Doğan kentteki koronavirüs vaka sayısını açıkladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı