Spor

Harcama limitleri Fenerbahçe’yi derinden etkiledi!

‘de transfer sezonunun resmen başlamasıyla birlikte Futbol Federasyonu, harcama limitlerini açıkladı. Açıklanan limitlere göre oldukça zararda olan Fenerbahçe’de işler istendiği gibi gitmeyebilir. Taraftarların yoğun tepkiyle karşıladığı harcama limitleri Fenerbahçe’de, yüzde 15 aşım hakkıyla 177 milyon 573 bin 89 TL olarak belirlendi. 

Transfer sezonunun başlamasıyla birlikte yeni teknik direktörün ve transferlerin bir bir açıklanması bekleniyordu. Ancak yaşanan son gelişmeler bu transferleri sekteye uğratabilir. Fenerbahçe, eldeki mevcut futbolcular dahil, en fazla 21 milyon ‘luk bir takım kurmak zorunda. Aksi takdirde transfer yasağı ve eksi 3 puana kadar varan alabilecek. 

Harcama limitleri Fenerbahçe'yi derinden etkiledi!

İMZA ATTIRSA DAHİ SAHAYA ÇIKARAMAYACAK

Mevcut tabloya göre, Fenerbahçe hiç transfer yapmadan, yeni sportif direktörünü, yeni teknik direktörünü dahi açıklamadan en üst limitten ceza alıyor. Yani sarı-lacivertliler bu yıl hoca almasa, hiç transfer yapmasa bile eksi 3 puan cezası ve hatta transfer yasağı cezası dahi alabilecek bir pozisyonda. Kanarya, mevcut durumda yeni teknik direktörü Erol Bulut ve bitirdiği transferleri resmi olarak açıklasa dahi lisans alamayacağı için antrenman sahasına çıkaramayacak.

Fenerbahçe’nin, bu gelişmeler sonucunda neler yapacağı merak konusu. Geçtiğimiz senelerde ‘un anlaşmayı reddettiği Bankalar Birliği sözleşmesini kabul etmesi, Fenerbahçe’nin en büyük kurtuluşu olarak görülüyor. 

Sarı-lacivertliler dün kulüp sitesinden yaptığı açıklama ile, taraftarlarına alınacak her karar için hazırlıklı olmalarını söyledi. Açıklamanın ardından çıkan söylentilerde, Fenerbahçe’nin yayın havuzundan ya da ligden çekilme durumu olduğu belirtiliyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı