Gündem

Haliç’i kim canlandırdı?

Haliç’i kim canlandırdı. Tartışmanın fitilini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ateşledi. İmamoğlu, sosyal medya adresinden video yayınladı. Haliç’teki çalışmalara ilişkin “Haliç’in dibinde yer alan 400 bin ton çamuru modern bir şekilde bertaraf edecek tesisimiz ve tarama gemimiz hayata geçti. Canlı çeşitliliğinin ve su kalitesinin artacağı bölge diğer projelerimizle birlikte bir cazibe merkezi olacak.” mesajı paylaştı.

İmamoğlu’na ilk eleştiri Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar’dan geldi. Projenin İBB’nin önceki yönetimi zamanında 2018’de ihale edildiğini söyledi.

Diğer bir tepki ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Teyfik Göksu’dandı. Çalışmaların 1994’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde başladığını söyledi.

Göksu, İmamoğlu’nun yeni tesisle ilgili mesajına da yanıt verdi. “Tesis, 2019 seçiminden önce bitti. Yani İmamoğlu seçilmesinden önce” mesajı verdi.

Teyfik Göksu zaten Haliç’in canlandırıldığını. Projenin ise AK Parti’ye ait olduğunu söyledi. Göksu, “Eğer kendisine başarı göstermek istiyorsa yalan ve polemikler üzerine başarı gösteremez insanlar insanlara güven duygusunu hakikatler ve gerçekler üzerine kurarlar eğer hakikatler ve gerçekler üzerinden güven duygusu oluşturmıyorlarsa kuracağınız güven duygusu saman alevi gibidir sert bir rüzgarda silinip gider.” dedi.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı