Gündem

Google açıkladı: ‘İnsanlar seyahat konusunda son derece temkinli’

Seyahat Acenteleri Birliği’nin, ” sonrası nasıl bir dünya bizi bekliyor?” başlıklı raporunda yer alan ‘ın insanların pandemi sonrası seyahate yaklaşımları konusundaki araştırması sonuca ulaştı. Araştırmada insanların seyahate karşı son derece temkinli bir yaklaşım içinde bulundukları belirtildi. 

Google araştırması, Covid-19 pandemisi sonrasında insanların seyahatle ilgili yaklaşımlarına dair önemli ipuçları barındırmaktadır” denilen raporda, “Araştırma, turizm sektörünü zorlu bir sürecin beklediğini göstermektedir” denildi ve şu değerlendirme yapıldı:

“Google tarafından 10-12 Nisan tarihleri arasında ABD, ve ’da 1000’er,

’da 750 ve Almanya ve İngiltere’de 1500’er katılımcı olmak üzere toplamda 6 bin 750 kişiyle yapılan araştırma, insanların seyahate karşı son derece temkinli bir yaklaşım içinde olduklarını sergileyen sonuçlar ortaya koymuştur.”

”Google araştırmasına göre; Alman tatilciler İngilizlere göre tatile daha istekli bir tablo çizmektedir.”

Google açıkladı: 'İnsanlar seyahat konusunda son derece temkinli'

”Tatil amaçlı olarak yurt içinde ne zaman seyahate çıkmayı planlıyorsunuz?’ sorusuna verilen yanıtlar, önümüzdeki 6 aylık süreçte yurt içi tatile en istekli olanların Fransızlar olduğunu ortaya koyarken Fransızları İtalyanlar ve Almanlar izledi. Tatile en az istekli olanlar ise İngilizler oldu.”

”Tatil amaçlı olarak yurt dışına ne zaman seyahat etmeyi planlıyorsunuz?’ şeklindeki soruya verilen yanıtlar, yurt dışı tatile en istekli grubun Alman vatandaşları olduğunu ortaya koymaktadır.”

“Almanların yüzde 17’si önümüzdeki 3 aylık dönemde yurt dışı seyahat planı yaparken 3-6 ay içinde yurt dışı tatil planı yapan Almanların oranı yüzde 24 seviyesinde bulunmaktadır. Önümüzdeki 6 aylık dönemde yurt dışı tatil planı konusundaki en isteksiz ülkeler ise ABD ve İtalya olmuştur.” 

Google açıkladı: 'İnsanlar seyahat konusunda son derece temkinli'

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı