Gündem

Genel Kurul’da koronavirüs önlemleri

Oturma düzeni, maske ve dezenfektanlar. Meclis Genel Kurulu’nda 23 Nisan özel oturumunu daha da özel kılan koronavirüs önlemleriydi.

Saat 14.00’te başlayan 23 Nisan özel oturumunu Meclis Başkanı Mustafa Şentop yönetti. Oturumu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli Genel Kurul sıralarından, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise locadan takip etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bu yıl locadan oturumu takip etmedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kabine üyeleri de Genel Kurulu takip etmek için locadaydı. Daha önceki yıllarda oturumu locadan takip eden yüksek yargı temsilcileri, komuta kademesi ve yabancı misyon şefleri de oturuma davet edilmedi.

Oturum sonrasında ise Meclis şeref merdivenlerinde maskeli hatıra fotoğraf çekimi vardı. Merdivenlerin bir kısmında CHP diğer kısmında ise ve MHP’li milletvekilleri vardı.

Ancak Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile fotoğraf çektirmek isteyen milletvekilleri sosyal mesafe kurallarını unuttu. Hatta milletvekilleri arasında yer tartışması dahi yaşandı.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı