Gündem

18 yaşındaki eşini öldürdü, duvara “İhanetin bedeli ölümdür” yazdı

Kadın cinayetleri dur durak bilmiyor. Gaziosmanpaşa’nın Merkez Mahallesi’nde 18 yaşındaki Sevilay Kaya, azeri uyruklu Vüsal Oruçov tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Dini nikahlı eşini öldüren Vüsal Oruçov, beraber yaşadıkları evde Kaya’nın boğazını kestikten sonra olay yerinden kaçtı.

Sevilay Kaya’nın imam nikahlı eşinin, genç kadını boğazını keserek öldürdükten sonra kanıyla duvara, “İhanetin bedeli ölümdür” yazdığı öğrenildi.

Gaziosmanpaşa'da kadın cinayeti! 18 yaşındaki eşinin boğazını kesti

ANNESİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Oruçov daha sonra polis merkezine giderek teslim oldu. Kadının olay yerine gelen annesi gözyaşlarına boğuldu.

“KESMİŞ, KAÇMIŞ”

Sokak üzerindeki bir atölyede çalışan Mesut Demirel, “Duyduğumuza göre 18 yaşındaki kızın boğazını kesmiş. Orada çalışıyormuş. Sonra polisi aramış. İşte polis geldi, savcı geldi. O şekilde oldu. Dost hayatı yaşıyorlar. Karı koca değil. Ses gürültü duyulmadı. Kesmiş, kaçmış” dedi.

Gaziosmanpaşa'da kadın cinayeti! 18 yaşındaki eşinin boğazını kesti

“ZATEN YENİ EVLENMİŞTİ”

Oruçov ve Kaya’nın yeni evlendiğini söyleyen Salih Baykal, “Ben burada mahallede oturuyorum. Olay hakkında bir bilgimiz yok da, kız burada pastanede çalışıyordu. Görmüşlüğümüz var. Yazık, genç bir kızdı. Ben evde olup, olmadığını bilmiyorum. Kocasını tanımıyorum. Zaten yeni evlenmişti. Buraya da yeni taşındılar. İki ay falan oldu tanışalı. 2-3 ay olmamıştır yani” ifadelerini kullandı.

Daha önce pastanesinde genç kız ile çalışan Mehmet Örek ise, “Bildiğimiz bir şey yok. Burada çalıştı 2 hafta sonra, “Kocam izin vermiyor çalışmama” deyip işten ayrıldı. Zaten ondan sonra da bir iki defa gördüm. Zaten zannedersem kocası da Azeri’ydi. Pek fazla gördüğümüz bir insan da değildi. Evlendikten sonra zaten dışarı da çıkmıyordu. Sonra üst kattaki ayakkabıcıların yanında çalışmaya başlamış. Bu sabah da olayı öğrendik zaten. Hiç bilmiyorum. Yukarıdaki ayakkabıcıların dediğine göre, birisi yukarı çıkmış. Orada çalışan çocuklar şüphelenmişler. Arkasından orada çalışan çocukları göndermişler. Kapı kapalıymış. Çalmışlar kapıyı, kimse açmamış. Bunlar da şüphelenmişler. Ondan sonra kapıyı kırıp, içeri girince o kızı yerde o şekilde görmüşler. Zaten çocuk içeriden kapıyı kapatmış, sonradan mutfağın balkonundan kaçmış. Kesmişler dediler. Ya boğazını ya yüzünü kesmişler. Öyle dediler. Ayakkabıcı da çalışan çocuklar dedi. Yüzünü kesmiş dediler. Yukarı da çıkmadım, polisler geldi. Haberini aldığımız anda da zaten polisler geldi” şeklinde konuştu.

Kaya’nın cansız bedeni, olay yerinde yapılan ilk incelemenin ardından ambulansla hastane morguna kaldırıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı