Spor

Galatasaray’a “Herkes için adalet istiyoruz” açıklaması sonrası şok!

Dün Kulübünün resmi web sitesi ve Twiiter hesabından yapılan “Herkes için adalet istiyoruz” başlıklı açıklama sebebiyle Galatasaray Kulübü ve başkan Mustafa Cengiz, Futbol Federasyonu () Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi.

Galatasaray Kulübü, teknik direktör ’e verilen 5 maçlık men cezası sonrası dün resmi internet sitesinden yaptığı açıklama nedeniyle ‘sportmenliğe aykırı açıklamalar’ gerekçesiyle tedbirsiz olarak PFDK’ya sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 “1-GALATASARAY A.Ş. Kulübü’nün 24.12.2020 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan “sportmenliğe aykırı açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. Maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,

GALATASARAY A.Ş. Kulübü Başkanı MUSTAFA CENGİZ’in 24.12.2020 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan “sportmenliğe aykırı açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. Maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir” 

NE OLMUŞTU?

– Galatasaray maçında yaşanan olaylar sebebiyle dün Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e verilen 5 maçlık müsabakalardan men cezasının ardından Galatasaray resmi internet sitesi ve hesabından yapılan açıklamada “Herkes için adalet istiyoruz!” ifadesi kullanılmıştı.

Açıklamada Fatih Terim’e verilen 5 maçlık cezanın hakkaniyet ölçülerine uygun olmadığı belirtilmişti.

İşte kulübün açıklaması

“Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun, teknik direktörümüz Fatih Terim’e verdiği beş maçlık ceza hakkaniyet ölçülerine uygun değildir.

Söz konusu kararın, adil ve kamuoyu vicdanına uygun şekilde verilmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’na kulübümüz tarafından gerekli başvuru yapılacaktır.

Türk futbolunun üzerinde çirkin oyunların oynandığı şu günlerde, emsallerine göre verilen beş maçlık ağır cezanın Galatasaray’ı şampiyonluk yürüyüşünden uzaklaştırmak amaçlı yapılan maksatlı ve beyhude bir çalışma olduğu aşikârdır. 

Bu cezayla birlikte, Covid-19 karantinası biter bitmez, idmansız şekilde Fatih Karagümrük – Galatasaray maçına verilen hakemin hangi maksatla atandığı açıkça ortaya çıkmıştır. 

Camiamız, bu senaryoyu bir yerlerden hatırlamaktadır. Adalet ve hukuk ekseninde mücadelesini sonuna kadar sürdürecek olan camiamız kirli düzeni bozacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Galatasaray'dan tepki: Herkes için adalet istiyoruz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı