Gündem

Fransız gazete: Macron Doğu Akdeniz’de Yunanistan’ın peşinden gitmeyi bırakmalı!

Fransız L’Opinion gazetesi, Cumhurbaşkanı ‘un Doğu Akdeniz konusunda ‘ın peşinden gitmesini eleştirerek, Fransa’nın bölgede tansiyonu düşürmesi gerektiğini yazdı. L’Opinion gazetesinin haberinde, Doğu Akdeniz’deki gelişmelere ilişkin, “Böyle bir durum karşısında tek sorumlu davranış tansiyonun yükselmesini önlemek için her şeyi yapmak ve aktörlerin müzakere masasına oturmasını sağlamak. Ancak maalesef Fransa bu yolu seçmedi. Fransa ihtilaftaki taraflardan biri olan Yunanistan’ın yanında yer aldı.” ifadelerini kullanıldı.

Fransız gazete: Macron Doğu Akdeniz'de Yunanistan'ın peşinden gitmeyi bırakmalı!

“AB ÜLKELERİ VE ‘NUN İSTEĞİ BU YÖNDE”

Gazetenin haberinde, Yunanistan ile ‘nin arasında yaşanan gerilimin yeni olmadığı da belirtilerek, “Doğu Akdeniz’de tansiyonun düşürülmesine yönelik adımların atılması gerektiği ve (AB) üyesi birçok ülkenin ve NATO’nun isteğinin bu yönde olduğu” kaydedildi.

Haberde, “Fransa’nın Yunanistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin peşinden gitmemesi gerektiği” aktarılarak, “Emmanuel Macron için meşru şekilde Yunanistan’ı güvence altına aldıktan sonra, (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan ile oyunu sakinleştirmenin zamanı geldi.” değerlendirmesine yer verildi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı