Teknoloji

PUBG’ye Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

PUBG MOBILE'ın en son yayınlanan güncellemesinde ki Totemler büyük bir tepkiye yol açtı.

Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız üzere PUBG MOBILE‘a yeni bir güncelleme gelmişti. Gizemli Orman adında ki bu yeni güncelleme ile birlikte oyuncular oyun içerisinde bulunan put’lara (Totem) taparak farklı özellikler elde edebiliyor.

Dünyanın en çok oynanan mobil FPS oyunu olan PUBG MOBILE en son yayınlamış olduğu güncellemesi olan Gizemli Orman ile başta Türkiye olmak üzere bir çok müslüman ülkede tepki çekmeye başladı. Gizemli Orman isimli güncellemede yer alan bir özellik nedeniyle kullanıcılar Twitter üzerinden tepki göstermeye başladı.

Gizemli Orman güncellemesinde oyun içerisine eklenmiş olan put’lara taparak oyuncular farklı özellikler elde edebiliyor. Ancak tam da bu noktada bir çok oyuncu bu yapılanın doğru olmadığını, dini açıdan sakıncalı olduğunu söyleyerek tepki göstermeye başladı. Twitter’da Türkiye güncedeminde TT (Trend Topic) olan #pubgoynamaoynattırma başlığı altında bir çok insan tepkisini dile getirmeye devam ediyor. Ancak tepki gösterenler kadar karşı görüşlü olan kişilerde bunun sadece bir oyun olduğu ve abartılmaması gerektiğini savundular.

Twitter üzerinden tepkiler gelmeye devam ederken PUBG’nin konuyla ilgili ne yapacağı ise merak konusu oldu.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı