Spor

Formula 1, resmen Türkiye’ye dönüyor!

Geçtiğimiz günlerde Formula 1’in İstanbul’a geri döneceği haberleri ortaya çıkmıştı. Beklenen müjde bu hafta sporseverler ile buluştu. Formula 1’de İstanbul Grand Prix’sinin 13-15 Kasım 2020 tarihlerinde yapılacağı açıklandı. Böylelikle, dünyanın 1 numaralı motor sporları organizasyonu F1’de 2011 yılından bu yana ilk defa ‘de yarış düzenlenecek.

“TÜRKİYE, ÖRNEK BİR EV SAHİPLİĞİ YAPACAK”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, organizasyon kabiliyeti tüm dünyaca bilinen Türkiye’nin, 2020 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda örnek bir ev sahipliği yapacağını bildirdi.

Altun, hesabından yaptığı paylaşımda, “9 yıl aradan sonra Formula 1 organizasyonunun yeniden Türkiye’ye gelmesi tüm sporseverler gibi bizleri de çok sevindirdi. Organizasyon kabiliyeti tüm dünyaca bilinen Türkiye, 13-15 Kasım’daki yarışa inşallah yine örnek bir ev sahipliği yapacak.” ifadelerini kullandı.

Fahrettin Altun, başta bu konuya uzun süredir büyük önem veren ve organizasyonun Cumhurbaşkanlığınca himaye edilmesini sağlayan Cumhurbaşkanı olmak üzere Formula 1’in tekrar Türkiye’ye gelmesinde emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür etti.

“BOĞAZ’DA TURA ÇIKARIZ”

Formula 1’i son yıllarda en çok kazanan takımlardan birisi olan Mercedes’in takım patronu Toto Wolff, organizasyonun İstanbul’a dönüş ihtimaliyle ilgili “Türkiye’ye son olarak 10 yıl önce gittim. O meşhur 8. virajı hatırlıyorum, araçlar oradan geçtiğinde muazzam bir görüntü oluşuyordu. Eğer Formula 1 oraya dönmeye karar verirse herkes için iyi olur. Boğaz’da tura çıkarız.” ifadelerini kullanmıştı.

Yarışın seyircili olup olmayacağıyla ilgili kesin bir bilgi henüz paylaşılmadı.

İşte Türkiye takvimi:

egqpcvewsaegjql.jpg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı