Gündem

Fizik tedavide virüs önlemleri

Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde koronavirüs önlemleri güncellendi. Sağlık Bakanlığı enfeksiyon kontrol önlemleri kapsamında fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerine bir dizi yeni tedbir listesini duyurdu.

Buna göre, merkezlerde hizmet verilen hasta sayısı azaltılacak, acil ve zorunlu tedaviler dışındakiler ertelenecek. Acil ve zorunlu tedavi gören hastaların ateş öksürük nefes darlığı gibi semptomları olup olmadığı sorgulanacak, acil olmayan her durum için öneriler ev programı olarak verilecek.

Sağlık Bakanlığı’nın “Hasta yönetimi ve sağlık çalışanı” başlıklı tedbirleri arasında kesin ya da olası Kovid-19 hastasının fizik tedavi hizmetlerinin ertelenmesi de not edildi. Tedbirler kapsamında, sağlık çalışanı açısından merkezde çalışan sayısının azaltılması gerektiği belirtildi.

Hastalığın ağır seyrettiği 60 yaş ve üstündekilerle, diyabet, kronik kardiyovasküler sistem ve akciğer hastalığı, hipertansiyon ve kanser hikayesi bulunan personelin mümkünse çalıştırılmaması önerildi. Sağlık çalışanlarına koruyucu önlük, gözlük maske ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipman hazır bulundurulmalı denildi.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı