Gündem

Fetih 1453 filminin oyuncuları kim? Fetih 1453 filmi nerede çekildi?

Fetih 1453 filminin oyuncuları kim? Fetih 1453 filmi nerede çekildi? soruları filmseverler tarafından araştırılmaya başlandı. İşte Fetih 1453 filminin konusu ve oyuncuları.

FETİH 1453 FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Fetih 1453 filminin bir kısmı Ataköy’de TOKİ’ye ait tarihi baruthane alanında çekildi. Alanda 14 bin 600 metrekarelik dekor inşa edildi.

Fetih 1453 filminin oyuncuları kim? Fetih 1453 filmi nerede çekildi?Fetih 1453 filminin oyuncuları kim? Fetih 1453 filmi nerede çekildi?

FETİH 1453 FİLMİNİN OYUNCULARI

FETİH 1453 FİLMİ KONUSU

Sultan Mehmed, babası II. Murat’ın ölüm haberini Saruhan Sancağındayken aldı. Bu durum onu hem büyük bir keder içerisinde bırakmıştı, hem de tahtına tekrar oturmasının yolunu açmış olacaktı.

Sultan Mehmed tahta ilk çıktığında henüz 12 yaşındaydı. Uçbeyleri ile vezirleri arasındaki siyasi husumetten bunalan II. Murat, çok sevdiği oğlu Alaaddin’in ölmesinin kendisinde yarattığı derin üzüntü sebebiyle tahttan feragat ederek Mehmed’i devletin başına geçirdi.

Ordu ve devlet üzerinde çok etkili biri olan Başvezir Çandarlı Halil Paşa bu durumdan hiç memnun değildi. Özellikle Sultan Mehmed’in Konstantinopolis’in mutlak suretle alınması gerektiğini söylemesinden büyük rahatsızlık duyuyordu. Halil Paşa, Mehmed’in toyluğunu fırsat bilen Haçlıların Osmanlı topraklarını işgal etmesi ihtimali üzerine Sultan Murat’ın tahta dönmesini sağladı. Mehmed de tahttan uzaklaştırılarak Saruhan Sancağı’na gönderildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu