Gündem

Fahim Saleh kimdir? Nasıl öldürüldü?

ABD medyası, 33 yaşındaki Fahim Saleh’in başı ve uzuvlarının elektrikli testereyle parçalanmış halde bulunduğunu duyurdu. Saleh’in cesedini uzun süredir kendisinden haber alamayan kız kardeşi buldu. 

asıllı ABD’li bir girişimci olan Fahim Saleh, geçtiğimiz Pazartesi günü evinde katledilmiş şekilde bulundu. Elektrikli testereyle çeşitli uzuvları kesilmiş halde bulunan ceset, polis yetkililerini bile hayrete düşürdü. 

 Fahim Saleh kimdir? Nasıl öldürüldü?

FAHİM SALEH KİMDİR? 

Bangladeş göçmeni bir ailenin oğlu olan Saleh, ilk şirketini lisedeyken kurdu. Saleh, 2015’te Bangladeş ve ‘de popüler olan Pathao’nun kurucuları arasında yer aldı.

Fahim Saleh, daha sonra ‘daki motosiklet taksi uygulaması Gokada’nın kuruluşunda görev aldı. Nijerya’nın en büyük kenti Lagos’ta bu yılın başlarında motosiklet taksilerin yasaklanmasıyla şirketin ağır bir aldığı belirtiliyor.Özellikle Nijerya ve Bangladeş’teki popüler girişimleri ile tanınıyordu.

Gayri resmi nüfusu 20 milyonun üzerinde olduğu belirtilen ve trafik sıkışıklığıyla bilinen bu motosikletler kentin en yaygın ulaşım aracıydı.

fahim1-4ck5-001.jpg

NASIL ÖLDÜRÜLDÜ?

ABD medyasında geniş yankı uyandıran haberde, dikkat çekici bir detay da cesedin yanında bulunan elektrikli testere oldu. 

CNN’e göre, apartmanın güvenlik kamerası kayıtlarında Saleh’in asansöre tamamen siyah giysiler içindeki yüzü maskeli bir kişiyle bindiği görülüyor.

Dairede başı ve uzuvları kesilmiş cesedin yanında prizde takılı olan bir elektrikli testere ve siyah torbaların da bulunduğu belirtiliyor. Adı açıklanmayan bir polis yetkilisi “Olay yerinde profesyonel bir işlenmişe benziyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı