Gündem

Evlerinin önünde oturan aileye Ramazan Bayramı’nda polis darbı!

Çorlu’da evlerinin önünde oturan aileyi döven polis ekiplerinin bu görüntülerine tepki yağdı.

Silahtarağa Mahallesi’nde ’nın birinci günü meydana gelen olayda polisin sert tutumu dikkat çekti. Görüntülerde, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evinin bahçesinde ailesiyle oturan Gültaş Ailesi’ne Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri müdahale ediyor.

4 ARAÇLA GELDİLER

Ekipler, mahallede gerçekleştirdikleri devriye sırasında evlerinin bahçesinde oturan Gültaş Ailesi’ni sert bir dille uyarmaları sonucu, polisler ile aile fertleri arasında arbede çıktı. Polislerin bazı aile fertlerine cop ile müdahalede bulunması dikkat çekerken, 4 polis aracıyla olay yerine gelen ekiplerin, arbede sırasında sert müdahalesi mahalle sakinleri tarafından tepki gördü.

Görüntüler sosyal medya üzerinden vatandaşlar tarafından paylaşılırken, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde emniyet ekiplerinin sert müdahalesine tepki yağdı. Emniyet ekiplerinin olayı videoya kayıt alan vatandaşlara da tepki gösterdiği öğrenildi.

Silahtarağa Mahallesi Muhtarı Mehmet Kuşlu ise evinin bahçesinde oturduğu sırada emniyet ekiplerinin müdahalesine maruz kalan Dursun Gültaş’ın örnek bir vatandaş olduğunu belirtirken ”Ramazan Bayramı’nda polisin böyle bir müdahalede bulunması yanlış” ifadelerini kullandı.

Evlerinin önünde oturan aileye Ramazan Bayramı'nda polis darbı!

”O KADAR BAĞIRDIK VURMAYIN DİYE”

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde görgü tanıklarının ifadeleri de dikkat çekti. Olaya şahit olduğunu belirten bir vatandaş ”O kadar bağırdık vurmayın diye, o kadınlara vururken içimiz gitti” ifadelerini kullandı.

Evlerinin önünde oturan aileye Ramazan Bayramı'nda polis darbı!

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

Tekirdağ Valiliği, ekiplerin sokağa yasağının ihlal edildiği ihbarı üzerine olay yerine gittiklerini belirterek şunları söyledi:

* Olay yerinde bulunan iki şahıs görevli memurlara mukavemet göstererek linç etmekle tehdit etmişlerdir.

* Akabinde hakaretlerde bulunmaları üzerine şahıslar etkisiz hale getirilmiş, bir şahsın üzerindeki mandallı sustalı diye tabir edilen bıçak rızaen teslim alınmış, şahıslara sokağa çıkma yasağını ihlal ettiklerinden dolayı idari işlem yapılmıştır.

Evlerinin önünde oturan aileye Ramazan Bayramı'nda polis darbı!
* Görevli Memura Mukavemetten konu ile ilgili nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’na bilgi verilerek alınan talimatlar sonrasında Şüpheli şahıslar 25.05.2020 günü öğleden önce hazır edilecektir bilgisi alınmıştır.

* Olayda aşırı güç kullandığı iddia edilen görevlilere işten el çektirilmiş ve haklarında Adli ve İdari soruşturma başlatılmıştır.

GÖRÜNTÜLERE TEPKİ YAĞDI

Görüntüler sosyal medya üzerinden vatandaşlar tarafından paylaşılırken, emniyet ekiplerinin sert müdahalesine tepki yağdı. Emniyet ekiplerinin olayı videoya kayıt alan vatandaşlara da tepki gösterdiği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı