Gündem

Engelli kedi gece yarısı kimliği belirsiz kişilerce silahla öldürüldü

Sakarya Akyazı’da Mesut Sevim ve Meltem Çağlayan Sevim çiftinin 6,5 yaşındaki engelli kedisi gece yarısı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tek kurşunla öldürüldü. Çift, 3 aylıkken sahiplendikleri ‘Sütlaç’ isimli kediyi evlerinin bahçesinde öldüren canilerin bulunması için suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

”GECE YARISI BİR EL SİLAH SESİ DUYDUK”

2014 yılından beri baktıkları kedilerini öldüren kişinin bulunmasını ve cezalandırılmasını isteyen Meltem Çağlayan Sevim, “Sütlaç’ı 2014 yılının mayıs ayında yaklaşık 3 aylık bir bebekken bulduk. Ön sol bacağı felçliydi. Defalarca veteriner kliniklerine götürdük, yapılacak bir şey olmadığı için bacağını kestiler. 6,5 yıldır bakıyordum, yavruları olmuştu, biri bizimle. Bir gece saat 4 civarı bir el silah sesi duyduk. Çok yakından geldi. Ürktüğümüz için dışarı çıkmadık. Sabah kedimi göremedim, bahçede Sütlaç’ın ölüsünü gördüm. Sol tarafından silahla vurulmuştu. Ben hem Sütlaçımın hakkını aramak hem de sokakta hayvanlara eziyet eden insanlara tepki göstermek istiyorum. Bu insanlara karşı artık sesimizi çıkarmak zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Hayvan hakları kanunun çıkması istiyorum bunların da bir can taşıdığı düşünerek cezalandırılması istiyorum” dedi.

Engelli kedi gece yarısı kimliği belirsiz kişilerce silahla öldürüldü

”3 BACAKLI KEDİMİZİ KİM NİYE GECE YARISI ÖLDÜRÜR ANLAMIŞ DEĞİLİZ”

Yaşanan bu olaya bir türlü anlam veremediklerini belirten Avukat Mesut Sevim, “İstanbul’dan yeşile olan sevgimiz ve özlemimiz nedeniyle Meltem’le beraber Akyazı’ya taşındık. Burada hayvanlarımızla birlikte yaşıyoruz. Kimseye zararı olmayan, 3 bacaklı kedimizi kim niye gece yarısı öldürür? Neden tabancayla vurur hiç anlamış değiliz. Hızlı, atlayıp zıplayan bir hayvan değil, kimseyi rahatsız etmiyor. Bunu neden yaptılar bilmiyoruz. Bu kişinin bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.

Engelli kedi gece yarısı kimliği belirsiz kişilerce silahla öldürüldü

Engelli kedi gece yarısı kimliği belirsiz kişilerce silahla öldürüldü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı