Eğitim

EKPSS geç başvuru ne zaman? Saat kaçta?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme (ÖSYM) tarafından her yıl yapılan EKPSS bu yıl salgını nedeniyle ertelendi. Güncellenen takvim ile sınavın tarihi 11 Ekim 2020 olarak belirlendi. Sınava katılmak isteyen ancak başvuru tarihlerini kaçıranlar için geç başvuru alınacağı duyuruldu. İşte EKPSS geç başvuru hakkında merak edilenler… 

EKPSS GEÇ BAŞVURU NE ZAMAN?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ertelenen 2020-EKPSS, sınavı için ağustos ayı içinde yeniden geç başvuru alınacaktır. Geç başvuru tarihinde daha önce başvuru yapan adaylarımız da sınav merkezi tercihlerini, engel bilgilerini ve öğrenim düzeyi bilgilerini güncelleyebileceklerdir.”  

EKPSS geç başvuru ayı Ağustos olarak belirlendi ancak tam bir tarih verilmedi. Yetkililerden konuya ilişkin bir açıklama geldiğinde haberimizde yer verilecektir.

EKPSS geç başvuru ne zaman? Saat kaçta?

GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

2020 EKPSS geç başvuruların Ağustos ayında başlayacağı duyuruldu. Başvuru ücretleri henüz netlik kazanmadı. Öte yandan asıl EKPSS sınav ücreti 120,00 TL olarak belirlenmişti.

EKPSS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NEREYE YATIRILACAK?

EKPSS geç başvuru ücretlerinin yatırılacağı bankalar, Ağustos ayı içerisinde belli olacak. Ancak asıl başvurularda aşağıdaki bankalara ödemeler yapılmıştı. Geç başvuru ücretlerinin de yine aynı bankalara yatırılmasının istenmesi bekleniyor. Konuya ilişkin açıklama geldiğinde yine haberimizde yer verilecektir.

* ‘ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
* Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
* Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
*  ATM, internet bankacılığı ve şubeler
* Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)
* Sınav/Kura başvuru ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartıyla da yatırılabilecektir.

EKPSS geç başvuru ne zaman? Saat kaçta?

EKPSS NE ZAMAN?

2020 yılında da yapılacağı kesinleşen EKPSS sınavı tarihi ve başvuru tarihleri yayınlanan 2020 ÖSYM Takvimi ile birlikte belli oldu. EKPSS 11 Ekim 2020 tarihine ertelendi. 

EKPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sonuçlar 12 Kasım 2020 tarihinde açıklanacak.

EKPSS’YE KİMLER BAŞVURABİLİR?

EKPSS’ye; ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans veya lisans programlarından mezun olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabileceklerdir. Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adaylar, mezun oldukları en üst düzeyden EKPSS’ye başvurmak zorundadır. Kuraya ise; ilkokul/ortaokul/ilköğretim/özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu veya bu okullardan yerleştirme işlemlerine son başvuru tarihi itibarıyla mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabileceklerdir. 

EKPSS geç başvuru ne zaman? Saat kaçta?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı