Gündem

EGM’den ‘bekçilerin ev gözetleme yetkisi’ iddiasına soruşturma

Emniyet Genel Müdürlüğü bekçilerin ev gözetleme yetkisi iddialarına ilişkin ‘iftira’ diye konuştu. Yapılan açıklamada, ”Teşkilatımız ve görevlilerimiz aleyhine ağır, rencide edici ve halkımızın güvenlik kuvvetlerine duyduğu güveni sarsmaya yönelik asılsız, mesnetsiz, yalan ve iftiralar içeren ithamlarda bulunmalarından dolayı adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuştur. ” dendi.

Yapılan son yasal düzenleme ile iddialarla ilgili suç duyurusunda bulunulduğunu açıklandı.

EGM’den yapılan yazılı açıklamada, “Dün bir haber sitesinde ‘bekçiler bekar veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisini sahip oldu’ başlığıyla İstanbul Barosu’na üye avukat Cesim Parlak’ın son yasal düzenleme ile bekçilere, bekar veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisinin verildiği şeklinde çarşı ve mahalle bekçilerimizin çalışma usul ve esaslarıyla bağdaşmayan, kamuoyunu yanıltmaya yönelik iddialarına yer verilmiştir.

EGM'den 'bekçilerin ev gözetleme yetkisi' iddiasına soruşturma

”HALKIN GÜVENİNİ SARSMAYA YÖNELİK YALAN İTHAMLAR BUNLAR”

Teşkilatımızı karalamaya yönelik gerçek dışı iddiaların yer aldığı haber sitesi yetkilileri ve bu iddiaları dile getiren avukat hakkında, teşkilatımız ve görevlilerimiz aleyhine ağır, rencide edici ve halkımızın güvenlik kuvvetlerine duyduğu güveni sarsmaya yönelik asılsız, mesnetsiz, yalan ve iftiralar içeren ithamlarda bulunmalarından dolayı adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuştur.

EGM'den 'bekçilerin ev gözetleme yetkisi' iddiasına soruşturma

”BEKÇİLER HUZUR VE GÜVEN İÇİN GÖREV YAPMAYA DEVAM EDECEKLER”

Polis teşkilatımıza yardımcı kuvvet olan bekçilerimize yönelik yürütülen sistematik karalama kampanyasına rağmen bekçilerimiz vatandaşlarımızın huzur ve güveninin temini için kesintisiz görev yapmaya devam edecektir” denildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu