Gündem

e-Devlet askerlik yerleri ve celp tarihleri sorgulama sayfası (Bedelli – er – yedek subay)

Corona virüsü tedbirleri kapsamında ertelenen askerlik celpleri yeniden başlıyor. Bu kapsamda askerlik yeni celp tarihleri ve askerlik yerleri e-Devlet üzerinden bugün açıklanıyor. Birliklerine ne zaman teslim olacağını ve vatani görevini nerede ifa edeceğini merak eden asker adayları “Askerlik celp tarihleri belli oldu mu?” ve “Askerlik yerleri açıklandı mı?” sorularının cevabını merak edip araştırıyor.

Hemen belirtelim ki askerlik yerleri ve celp tarihleri Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından e-Devlet üzerinden asker adayları ile paylaşılacak. Peki, Er ve erbaşların, bedellilerin, yedek subay ve astsubay adaylarının askerlik yerleri ve celp tarihleri saat kaçta açıklanacak? Askerlik yerleri ve celp tarihlerinin öğle saatlerinde açıklanması bekleniyor.

BEDELLİ ASKERLİK CELP TARİHLERİ

Er ve erbaşlar için 1. grup sevk tarihi 5 Haziran 2020 olacak. İlk grup sevk belgesini 1-5 Haziran tarihleri arasında alabilecek.

Haziran grubu bedelli askerler için sevk tarihi ise 20 Haziran 2020 olacak. Bu grup ise 16-20 Haziran tarihleri arasında sevk belgelerini alabilecekler.

Yedek subay ve astsubay adayları, er ve erbaşların ikinci grubu ve ertelenen nisan grubu bedelli askerler için sevk tarihi ise 29 Haziran 2020 olacak. Bu grup içerisinde yer alanların sevk tarihleri ise 25-29 Haziran olacak.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu