Ekonomi

Dolar ne kadar? Euro kaç lira? 25 Kasım 2022 güncel dolar kuru… Dolar/TL…

Dün, 18,59-18,66 bandında hareket eden dolar/TL, günü önceki kapanış seviyesinin yüzde 0,1 üzerinde 18,6285’ten tamamladı.

Dolar/TL, yeni güne yatay başlamasının ardından saat 10.40 itibarıyla önceki kapanışın hemen üzerinde 18,6310’dan işlem görüyor. Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,1 artışla 19,4180’den, sterlin/TL yüzde 0,1 azalışla 22,5780’den satılıyor.

endeksi, şu sıralarda önceki kapanışın yüzde 0,2 altında 105,9 seviyesinde bulunurken, avro/dolar paritesi ise yatay seyirle 1,0410’dan işlem görüyor.

Analistler, küresel piyasalarda ve resesyon ikilemi ile hafta boyunca hakim olan karışık seyrin bugün de devam ettiğini dile getirdi.

Son dönemde açıklanan makroekonomik verilerin global ekonomiye ilişkin karışık sinyaller verdiğini vurgulayan analistler, para politikalarına yönelik belirsizliklerin de piyasalardaki fiyatlamaları zorlaştırdığını ifade etti.

Analistler, bugün piyasalar kapandıktan sonra açıklanması beklenen uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye’ye ilişkin kredi notu değerlendirme raporunun takip edileceğini belirterek, (ECB) yetkililerinin açıklamalarının da yatırımcıların odağında bulunduğunu kaydetti.

piyasalarının Şükran Günü tatili dolayısıyla erken kapanacağını anımsatan analistler, teknik açıdan dolar endeksinde 105’in destek, 107’nin direnç konumuna geldiğini bildirdi.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu