Gündem

Diyarbakır Valisi Karaloğlu’ndan acı tercih! AA’nın Yılın Fotoğrafları’nda “Diyarbakır Annelerini” seçti

Vali Karaloğlu, AA’nın ‘nin en önemli basın kuruluşu olduğunu ve ajansın 100’üncü yılını kutladığını söyledi. AA’nın çok önemli işlere imza atan milli bir kuruluş olduğunu belirten Karaloğlu, AA’nın son yıllarda “Yılın Fotoğrafları” yarışması düzenlediğini, bu yarışmaya katılarak katkı sağladıklarını kaydetti.

“EVLATLARINA KAVUŞMAK İÇİN DESTANSI BİR MÜCADELE VERİYORLAR”

Haber kategorisindeki tercihini “Diyarbakır Anneleri”nden yana kullandığını ifade eden Karaloğlu, şunları kaydetti:

“Bir seneyi aşkın süredir evlatlarına kavuşmak için destansı bir mücadele veren, ismi belki Diyarbakır anneleri ama terörden yüreği yanmış, evlatlarına kavuşmak isteyen bölgenin annelerinin oluşturduğu güzel fotoğraf karesini seçtik. Temennimiz odur ki yavrusundan uzak kalmış bütün anneler, özellikle dolayısıyla 12-13 yaşındaki çocukları dağa kaçırılmış annelerin en kısa zamanda yavrularına kavuşması.”

Diyarbakır Valisi Karaloğlu'ndan acı tercih! AA'nın Yılın Fotoğrafları'nda

Karaloğlu, “Siirt’te çocuklarımızın araç lastikleriyle oluşturduğu sahada voleybol oynarken çekilen fotoğraf ki daha sonra fotoğrafın devamı oldu. Gençlik ve Spor Bakanımız yavrularımıza bu fotoğraf sonrasında çok güzel bir spor tesisi, oynayabilecekleri bir voleybol sahası hediye etmiş. Hem fotoğraf güzel hem fotoğrafın sonucu güzel.” ifadelerini kullandı.

Yaşam kategorisinde çok etkileyici fotoğrafların bulunduğunu dile getiren Karaloğlu, şöyle devam etti:

“Beni en çok etkileyen, sarsan İdlip savaşlarında maalesef acımasız rejiminin atmış olduğu bombalar nedeniyle hem iki kolunu hem iki bacağını kaybetmiş yavrumuz. Türkiye’de takılan protez ayaklarla, Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin öncülüğünde takılan protez ayaklarla babasının sevincini, bir tarafta dram diğer tarafta da protez ayaklarla sevinci gösteren fotoğrafı seçmiş olduk. Anadolu Ajansımızı kutluyorum. Her birisi yaşamın farklı alanlarından dondurulmuş kareler, önemli hizmetler.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı