Gündem

Dışişleri Bakanlığından Avusturya’ya sert tepki

örgütü ‘nın faaliyetlerine göz yuman ülkelerden olan yine bir skandala imza attı. Terör örgütünün Viyana’da düzenlediği gösterilere müsaade edildi, gösteriler sırasında Avusturya polisi Türk kökenli gençlerin yaralanmasına sebep oldu. Konuya ilişkin de Dışişleri Bakanlığından yazılı açıklama yapıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada,”Viyana’da terör örgütü PKK ve yandaşları tarafından birkaç gündür üst üste gösteriler düzenlenmesi, terörle mücadelede gösterilen samimiyetsizliğin yeni bir tezahürü olmuştur.

Söz konusu gösteriler aracılığıyla terör örgütü PKK propagandasına müsaade edilmesi, terör örgütünün sembollerinin kullanılmasına göz yumulması ve ülkemizin hedef alınması asla kabul edilemez. ’nin sınırları içerisinde ve sınır ötesinde terörle kararlı mücadelesinde elde ettiği somut sonuçların önemi bu manzara karşısında daha iyi anlaşılmaktadır. Yürüttüğümüz başarılı operasyonlar sonucunda can çekişen terör örgütü PKK’ya destek vermeye yönelik bu gayretler beyhudedir.” denildi.

Dışişleri Bakanlığından Avusturya'ya sert tepki

TÜRK KÖKENLERİ GENÇLER YARALANDI

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Gösteriler sırasında ayrıca, Avusturya emniyet güçlerince Türk kökenli gençlerin yaralanmasına, Türk toplumuna ait bazı iş yerlerinin zarar görmesine sebep olan sert müdahaleyi kınıyoruz.

Kamu düzeninin sağlanması ve şiddetin önlenmesinin yolu, terörle gerektiği şekilde mücadele edilmesinden geçmektedir.” 

Dışişleri Bakanlığından Avusturya'ya sert tepki

AVUSTURYA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ DIŞİŞLERİNE ÇAĞRILACAK

Açıklamanın devamında Avusturya makamlarını, PKK terör örgütüyle layıkıyla mücadele etmeye davet edilirken şu ifadelere yer verildi:

“Konuyu popülist siyaset için malzeme yapmamaya davet ediyoruz.PKK iltisaklı grupların Viyana’da dört gün üst üste gösteri düzenlemelerinden, ayrıca Avusturya güvenlik güçlerinin Türk gençlere şiddet uygulamasından duyduğumuz endişeyi bildirmek üzere Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi Bakanlığımıza davet edilecektir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı