Gündem

Dilek hemşire virüse yenik düştü

10 yıl boyunca hastanede çalıştı. Onun için hasta yoktu, herkes ailesi gibiydi. Sevimliliği ile sıcak kanlılığı ile hastanedekilere her daim moral verdi.

Hayata dolu dizgin tutunmuştu. Yaşamayı insanları çok seviyordu. Hastanenin en neşeli hemşiresiydi Dilek Akçabelen. 30 yıllık kısacık ömrüne neler sığdırmamıştı ki. Doğayı çok severdi, dalış yapar, yamaç paraşütü yapardı. Kendini güvenle doğaya bırakırdı.

Hayatını Tansu Akçabelen ile birleşirdi. Çiftin büyük aşklarının meyvesi oldu. Dilek hemşire 34 haftalık hamile olduğunu öğrendi.

Sonra koronavirüs salgını başladı. Aşkla bağlı olduğu mesleğine ara verip doğum iznine çıktı. Ancak ne yazık ki koronavirüs ile enfekte oldu.

Herşey yolunda gidiyordu. Ailesine virüsü yeneceğini söyledi. Doktorlar bebek için harekete geçti.

Dilek hemşirenin durumu ağırlaştı. Entübe şekilde tedavisi süren ancak Dilek hemşirenin akciğerlerinin iflas ettiği ortaya çıktı. Dünyaya getirdiği bebeğini bile kucağına alamayan hemşire için Sağlık Bakanlığı da devreye girdi. Ancak tüm aramalara rağmen uygun donör bulunamadı.

Sezeryan ile dünyaya getirdi bebeğini birkaç saniye gördü. Bu dünyadan göçüp gitmeden önce tanıştılar ancak birbirlerine veda edemediler.

Koronavirüse direnemeyen Dilek hemşire hayata veda etti. Ailesi organ bağışı için çağrıda bulundu.

Dilek hemşire Zonguldak’ta toprağa verilecek.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu