Gündem

Devlet korumasından yararlanmış gençlere kadro müjdesi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan devlet korumasından yararlanmış gençler için kadro müjdesi..Toplamda 1.343 kadroya yerleştirme işlemi yapılacağını belirten Selçuk, tercihlerin 1 Haziran ile 15 Haziran tarihlerinde yapılacağını bildirdi.

TERCİH KILAVUZU BUGÜN YAYINLANIYOR

Bakan Selçuk, bakanlığa bağlı kuruluşlarda büyüyen ve kamuda istihdam hakkı kazanan gençlerin tercih işlemlerinin 1 Haziran’da başlayacağını ve 15 Haziran’a kadar devam edeceğini ifade etti. Yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzunun bugün itibariyle bakanlığın internet sitesinde (https://www.ailevecalisma.gov.tr ) yayınlanacağını belirten Bakan Selçuk, tercihlerin (www.turkiye.gov.tr) üzerinden yapılabileceğini bildirdi.

Devlet korumasından yararlanmış gençlere kadro müjdesi

BU ZAMANA KADAR 54 BİNİ AŞKIN GENÇ KAMU KURUMLARINA YERLEŞTİRİLDİ

Bakan Selçuk bu yerleştirme ile birlikte bugüne kadar bakanlığa bağlı kuruluşlarda yetişen 54.144 gencin atamasının yapılmış olacağını vurgulayarak, “Bakanlık olarak, gençlerin korunması ve hayata en iyi şekilde hazırlanması için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Devlet korumasındaki çocukları, eğitimlerinin her aşamasında destekleyerek, gelecek kaygısı yaşamamaları için istihdamda olmalarını önemsiyoruz. Gençlerimizin iş hayatına başlayarak ülkemizin kalkınması ve büyümesine katkı sağlaması son derece mutluluk verici. Evlatlarımızı kamuda istihdam ederek ailemizi büyütmeye ve onları desteklemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Devlet korumasından yararlanmış gençlere kadro müjdesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu