Gündem

Devlet erkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna gitti

‘ün ölümünün 82. yıl dönümünde devlet erkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna gitti. 

Cumhurbaşkanı başkanlığındaki devlet erkanı Aslanlı Yol’dan geçerek Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine ay yıldızlı çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Özel Defterini imzaladı.

Törene Erdoğan’ın beraberinde, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bakanlar, lideri , lideri Devlet Bahçeli, İYİ Parti lideri Meral Akşener, yüksek yargı üyeleri de Anıtkabir’deki törene katıldı.

Daha sonra devlet erkanı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından düzenlenecek anma törenine katılacak.

Devlet erkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna gitti

ERDOĞAN: GÜÇLÜ VE İTİBARLI BİR ÜLKE BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Özel Defterine şunları yazdı:

“Vefatının 82’nci seneidevriyesinde İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyoruz. Milletimizin varlık yokluk mücadelesini zaferle taçlandıran, bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları, milletimizce hayırla yad edilecektir. Şehitlerimizin fedakarlıkları üzerine kurulan Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatarak, gelecek kuşaklara daha müreffeh, güçlü, itibarlı bir ülke bırakmak için çalışmaya devam edeceğiz. Ruhun şad olsun.” 

Devlet erkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna gittiDevlet erkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna gitti

Devlet erkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna gitti

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı