Gündem

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekilleri’nden 15 Temmuz törenlerine katılamama kararı

Grup Başkanvekilleri , ve Engin Özkoç, Büyük Millet Meclisi’nde yapılacak olan ‘ Anma Töreni’ne’ katılmayacaklarını açıkladı. 

15 Temmuz alçak kalkışmasının 4’üncü yılında 251 şehidin rahmetle anıldığı açıklamada, 15 Temmuz gazilerinin davet edilmediği ve milletvekillerine Kovid-19 testinin zorunlu kılındığı bir törenin, CHP Grubu olarak kabul edilemeyeceği ifade edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekilleri'nden 15 Temmuz törenlerine katılamama kararı

Yapılan açıklama şu şekilde:

“Böylesi bir günde 15 Temmuz gazilerimizin davet edilmediği ve milletvekillerine Covid-19 testinin zorunlu kılındığı bir töreni, CHP grubu olarak içimize sindirmemiz mümkün değildir. Tören daha önce olduğu gibi TBMM Genel Kurulu’nda özel gündemle yapılmalı ve muhalefete söz hakkı verilmeliydi. Buna bizim katılmamız mümkün değildir. Bugün, Cumhurbaşkanı ile sınırlanan tören anlayışı şehitlerimizin ruhunu, aziz hatırasını zedeler. Ayrıca gazilerimize karşı kabul edilemez bir tutumdur. Gazileri dışlayan bir töreni 2196 gazimize karşı hakaret sayıyoruz. CHP grubu olarak; denetimli, 15 Temmuz gazilerinin çağrılmadığı, Covid-19 testi yaptırmayan milletvekillerinin alınmayacağı ve Meclis bahçesiyle sınırlanan bir törene katılmayacağız.” 

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekilleri'nden 15 Temmuz törenlerine katılamama kararı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı