Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı açıklaması

Cumhurbaşkanı , eşi Emine Erdoğan ile birlikte İstanbul  Kısıklı’daki konutundan çıkarak, annesi  Tenzile Erdoğan ve babası Ahmet Erdoğan’ın mezarlarını ziyaret edip dua etti.Basın mensuplarının “Bayram mesajınız var mı?” sorusu üzerine, konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğam, “Değerli basın mensubu arkadaşlarım, her şeyden önce tüm milletimin, tüm İslam dünyasının Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kurban Bayramı açıklaması

“KURBANLARIMIZIN ETİYLE EVLER ŞENLENECEKTİR”

Ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan”Özellikle bizim bu dini bayramlarımız ağırlıklı olarak birliğin, beraberliğin müjdecisi ve birer vesilesidir ve inanıyorum ki insanlığın birçok sıkıntıları yaşadığı böyle bir dönemde, Kurban Bayramımız da bunlara vesile teşkil edecektir. Aynı zamanda da tabii kurbanla beraber, fakir fukara, dar gelirli, yoksul inşallah kurbanlarımızın etiyle de evler bu noktada şenlenecektir. Tabii bu yıl öyle bir döneme rastladı ki; aynı zamanda Camii’mizin açılışıyla da örtüştü. Bu da bizim için ayrı bir müjde. Ben bu vesileyle tekrar tüm milletimin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Tüm aileler için sevinç, birlik, beraberlik vesilesi olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kurban Bayramı açıklaması

KORONAVİRÜS UYARISI: TEMİZLİK, MASKE VE MESAFE UYARISI

Vatandaşları salgınına karşı uyaran  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu bayramda çok ama çok dikkat edilmesini milletimden özellikle rica ediyorum. Malum diyoruz ya; özellikle, temizlik, maske, mesafe bu konuya çok dikkat edeceğiz. Bu şekilde de limiti iyice aşağıya çekmemiz lazım ki şu beladan kurtulalım.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kurban Bayramı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kurban Bayramı açıklaması

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı