Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AİHM’nin Demirtaş kararına yorum: Bizi bağlamaz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Genel Merkezi’nde düzenlenen MYK toplantısında AİHM’in eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la ilgili hak ihlali kararına ilişkin ilk kez konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı yaklaşık 4 saat sürdü.

“TÜRKİYE ALEYHİNE HAREKET EDİLİYOR, BİZİ BAĞLAMAZ”

Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre Erdoğan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a ilişkin “Tutukluluğu sonlandırın” kararıyla ilgili, şunları söyledi:

“AİHM terörle ilgili ’den giden her kararı onaylıyor. Daha kendi mahkemelerimizden bir karar çıkmadı. İç hukuk yolları tüketilmeden bu kararı alıyorlar. Türkiye aleyhine hareket ediliyor. Kendi adamlarını koruyorlar. Bu karar bizi bağlamaz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AİHM'nin Demirtaş kararına yorum: Bizi bağlamaz!

“PARTİ KAPATMAYI AK PARTİ ZORLAŞTIRDI”

Erdoğan ayrıca toplantıda 100-150 sayfalık kararın çevirisi tamamlandıktan sonra inceleneceği belirtildi.

Toplantıda parti kapatmalarla ilgili Genel Başkanı ’nin açıklamaları da gündeme geldi. Erdoğan, “En çok bizim ağzımız yandı bu konuda. Parti kapatmayı AK Parti zorlaştırdı. Bu bizim kararımız zaten. Parti kapatmak yerine kişiler üzerinden bir verilecekse verilmelidir” değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AİHM'nin Demirtaş kararına yorum: Bizi bağlamaz!

KONGRELERİN OCAK AYINDA BAŞLAMASI KARARLAŞTIRILDI

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ve AK Parti Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da toplantıda bir sunum yaptı. Toplantıda koronavirüs nedeniyle ertelenen il kongrelerinin Ocak ayı içerisinde tekrar yapılmaya başlanması kararlaştırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da toplantıların bir kısmına katılması planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı