Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kafaları yapışık olarak doğan bebeklerin ailesi ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kafaları yapışık olarak doğan ve Londra’da operasyon geçirdikten sonra ’ye getirilen Derman ve Yiğit bebeklerin babası Ömer Evrensel ve annesi Fatma Evrensel ile telefonda görüştü.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bebeklerin ameliyatının başarılı bir şekilde geçmesinden duyduğu memnuniyeti belirtirken, aileye geçmiş olsun dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan çocukların sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin ve eşi Emine Erdoğan’ın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bebeklerin ve ailenin yanında olacağını söyledi. Erdoğa,n, devletin bütün vatandaşlarına tüm imkanlarıyla sahip çıkmayı sürdüreceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kafaları yapışık olarak doğan bebeklerin ailesi ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ömer-Fatma Evrensel çiftini, evlatları Derman ve Yiğit ile birlikte rehabilitasyon sürecinin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet etti.

Antalya’da iki yıl önce kafaları yapışık halde dünyaya gelen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, ‘de yapılan operasyonla birbirinden ayrılan siyam ikizleri Derman ve Yiğit, Sağlık Bakanlığına ait hava ambulansı ile bugün yurda getirilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu