Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya’da kadınlarla bir araya geldi

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

“Önümüzde uzun bir yol var. Şurada artık bir 4-5 ay gibi dönemde yoğun bir çalışma yapıp inşallah sandıklardan neticeyi alacağız ve 2023’ten sonrasını da Türkiye’de biz imar edeceğiz.

Dünya Türkiye’ye bakıyor. Rusya-Ukrayna savaşında dünya herhangi bir müdahalede bulunabildi mi? Hayır, hepsi silah tüccarlarına yardım ediyor. Biz de acaba dünya barışını nasıl sağlayabiliriz bunun gayreti içerisindeyiz. İşte aynı günde Sayın Putin ile görüşüyoruz, Zelenskiy ile görüşüyoruz. Nasıl barıştırırız diye bunun gayreti içerisinde oluyoruz.

Sayın Putin bana diyor ki ‘Ben bilabedel tahılı vereyim. Siz de bunu fakir Afrika ülkelerine ulaştırın’ Biz de diyoruz ki: ‘Bunu alalım una çevirelim ve Afrika ülkelerine gönderelim.’ Ama gel gör ki öyle eller var ki bakıyorsun yüzde 44’ünü, 46’sını nereye gönderiyor yine? Avrupa’ya… Fakat biz kararlıyız. Bu tahıl koridorundan biz fakir fukara Afrika ülkelerine yoğun bir şekilde bu ürünleri göndermeye gayret edeceğiz.

Bugünkü buluşmamızı demokrasi tarihimiz açısından son derece önemli bir yerde gerçekleştiriyoruz. 5 Ocak 1956’da Cumhurbaşkanı Celal Bayar ve Başbakan Adnan Menderes tarafından temelleri atılan eski bir dokuma fabrikası. Bu tesis ülkemizin içine girdiği kalkınma hamlesinin en mümtaz örneklerinden birisidir. Ancak rahmetli Menderes’in, temelini attığı bu fabrikayı açmaya maalesef örü kifayet etmemiştir.

Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutlayacağımız 2023’te ülkemiz, aynı zamanda demokrasi tarihinin en kritik seçimlerinden birini yapacaktır. Belki tarihini birazcık öne alacağımız seçimlerle ilgili hazırlıklarımızı zaten uzun bir süredir yürütüyorduk.

Birileri kendi iç kavgaları ile zaman harcarken biz ülkemize ve milletimize vereceğimiz hizmetleri en ince detaylarına kadar çalıştık. Türkiye’yi ayak oyunlarına mahkum etmemekte kararlıyız. Türk bayrağı ve Türk kavramından nefret edenlerle mücadelemizin süreceği bir seçimi yaşayacağız.

Meclis’e sunduğumuz Anayasa değişikliği teklifiyle inşallah kadınlarımızın kılık kıyafet özgürlüğünü garanti altına alacak, aile kurumunu sapkın akımların sinsi saldırıları karşısında daha mükemmel hale getireceğiz. Kimin demokrasi ve özgürlüklerden, kimin de faşizm ve yasaklardan yana olduğunu gösterecek bu tarihi düzenlemenin 400’ün üzerinde bir kabul oyuyla meclisimizden geçeceğini ümit ediyoruz.”

Ayrıntılar geliyor…

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu