Gündem

CHP’li İnce’den çağrı: Benzer bir durumda canlı yayını terk edip tepkinizi dile getirin

, katıldığı bir televizyon programında konuşmasının kesilip Cumhurbaşkanı ‘ın İstanbul’un Fethi programına bağlanılmasına tepki göstermiş ve programı terk etmişti. Muharrem İnce konuya ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

‘Lİ İNCE’DEN ÇAĞRI

Konu ile ilgili bir gazeteye konuşan Muharrem İnce,  “Bana yapılan şuna benziyor. Seni akşam bize misafirliğe çağırıyorum, sonra da seni bırakıp karşı komşuya gidiyorum. Beni davet ediyorsan, beni bekletip Erdoğan’ı veremezsin.” ifadelerini kullandı. Muharrem İnce, sözü kesilen ya da bekletilen tüm konukların canlı yayını terk ederek tepkisini göstermesi yönünde çağrIda bulundu.

NE OLMUŞTU?

Muharrem İnce, geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında Senem Toluay Ilgaz’ın sunduğu ‘Neden’ programına katılmıştı.

Muharrem İnce, konuşmasının kesilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının verilmesine canlı yayında tepki gösterip programı terk etmişti.

Muharrem İnce, programdan ayrılırken, “Okçular Vakfı’ndaki konuşmasını vermeyeceğiz dediniz. Verdiniz. Ben konuşuyorum burda, 35 televizyon onu veriyor zaten. Daha sonra acilen beni kesip ona bağlıyorsunuz. Ben bir daha sizin kanalınıza gelmeyeceğim. 35 televizyonda Erdoğan konuşuyor, onun karşısında 2 sene önce rakip olmuş birisiyim ben. Ben gururumla kimseyi oynatmam. Bu saygısızlıktır, bunu hak etmiyor. Ben Erdoğan’dan korkmuyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

CHP'li İnce'den çağrı: Benzer bir durumda canlı yayını terk edip tepkinizi dile getirin

HABER GLOBAL’DEN AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Muharrem İnce’nin yayını terk etmesi sonrası Haber Global yönetiminden konuya ilişkin açıklama yapılmıştı.

CHP'li İnce'den çağrı: Benzer bir durumda canlı yayını terk edip tepkinizi dile getirin

Kanal yönetiminden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

 “Sayın Muharrem İnce’ye bu akşamki yayın öncesi Sayın Cumhurbaşkanı’nın Fetih kutlamaları nedeniyle yapacağı konuşmaya bağlanacağımızı söyledik. Kendisi de bize “Ama böyle yaparsanız ben sizi eleştiririm” dedi. Biz de kendisine bu eleştirisini saygıyla karşılayacağımızı ifade ettik. Ancak Sayın İnce, Sayın Cumhurbaşkanı’nın konuşmasının ardından stüdyoya dönüldüğünde sözlü olarak tepkisini göstermek yerine yayını terk etti. Böyle olmasını arzu etmezdik ama biz yine de yayınımıza katılmasından dolayı Sayın Muharrem İnce’ye teşekkür ediyoruz. Kendilerine her zaman ekranımızın açık olduğunu yineleriz.”

CHP'li İnce'den çağrı: Benzer bir durumda canlı yayını terk edip tepkinizi dile getirin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı