Gündem

Cevizlibağ’da yoğunluk: Toplu taşımalarda kural tanınmıyor

İstanbul’da bu sabah da toplu ulaşımda yoğunluk yaşandı, otobüs, tramvay ve metrobüsteki yoğunluk dikkat çekerken, otobüslerdeki koltukların tamamen dolu olduğu görüldü. Yolcular, sefer sayılarının artırılmasını istedi.

Cevizlibağ'da yoğunluk: Toplu taşımalarda kural tanınmıyor

OTOBÜS KULLANAN YOLCU SAYISI YÜKSEK

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin kararına göre otobüs ve metrobüslerde seyreltilmiş koltuk ile ayakta yolcu taşıma ağırlıklı toplu ulaşım araçlarında ise ayakta yolcu kapasitesinin üçte birine kadar yolcu olabilecek. Ancak bu sabah Cevizlibağ’daki duraklara yanaşan otobüslerin tamamında koltukların dolu olduğu görüldü. Ayakta yolcu sayısı kuralına uymayan otobüs sayısı az olurken, bazı otobüslerde ise ayakta yolcu sayısının da fazla olması dikkat çekti. Durağa yanaşan İETT otobüslerine binen yolcuların sayısı fazlaydı.

Cevizlibağ'da yoğunluk: Toplu taşımalarda kural tanınmıyor

Metrobüslerde inenlerin oluşturduğu kalabalık nedeniyle üst geçide de yoğunluk yaşındı. Yaşanan yoğunluk havadan da görüntülendi.

Cevizlibağ'da yoğunluk: Toplu taşımalarda kural tanınmıyor

“TRAMVAYA BİNİNCE MASKELER İNİYOR”

Cevizlibağ tramvay durağında da bekleyenlerin kalabalığı ise bu sabah da değişmedi. Kalabalık, durağa yanaşan tramvaya binerken, araç içlerinin de dolu olduğu görüldü. Tramvaydan inen Gökhan Ege, “İnsanın üstüne saldırıyorlar, inmeye bile fırsat vermiyorlar. Tramvaya biniyor kalabalık ama millet maskesini indiriyor. Duraktayken maskeyi takıyorlar, tramvaya binince maskeyi indiriyorlar” dedi.

Cevizlibağ'da yoğunluk: Toplu taşımalarda kural tanınmıyor

Metrobüsten inen bir kişi ise, “Sefer sayısı artırılması gerekir tabi, ben ayakta geldim. Kalabalığı görüyor musunuz? Hep dolu, her zaman dolu” diye konuştu.

Cevizlibağ'da yoğunluk: Toplu taşımalarda kural tanınmıyor

“HERKES İŞİNE GİTMEYE ÇALIŞIYOR”

Gülendam Ağaca, “Ben oturarak geldim ama birisi bana yer verdiği için oturarak geldim, yoksa ayaktaydım. Aslında pek güvenli bulmuyorum ama yapacak bir şey de yok. Herkes işine gitmeye çalışıyor. Herkeste bir tedirginlik var Allah hepimizin yardımcısı olsun. Ek sefer konsa daha iyi olur ama 5 tane de ek sefer konsa biteceğini sanmıyorum, kalabalık” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı