Dünya

Ceset kokusunu alan akbabalar New York semalarını işgal etti

Salgın dolayısıyla Dünya'da en çok can kaybının olduğu ülke olan ABD'de, salgından en kötü etkilenen New York şehrinde akbabalar gökyüzünü işgal etti. Bilirsiniz Akbabalar Ceset kokusuna gelir. Akbaba sürüleri Empire State, Özgürlük Heykeli, Times meydanı gibi şehrin sembolleri etrafında uçuyor.

Dünyanın en büyük ülkesi olan ABD, salgın merkezi haline geldi ve vaka sayısı 765 bine yaklaştı, ölü sayısı ise 40 bin 500 bini geçti. Ülkenin salgından en kötü etkilen New York şehrinde ise vaka sayısı 250 bine yaklaşırken ölü sayısı 20 bine dayandı.

AKBABALAR NEW YORK SEMALARINI İŞGAL ETTİ

Bununla birlikte, giderek kötüleşen salgınla mücadele eden 8 buçuk milyon nüfuslu şehirde ölü kokularını alan akbaba sürülerigökyüzünü işgal etti.

CESET TORBASI BULAMADI

Olayın, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin cenazelerini taşıyan bir morg işçisinin ceset torbalarının tükenmesi nedeniyle, 80 cesedi çarşafa sararak taşımasının ardından meydana geldiği belirtiliyor.

Akbabaların ceset kokusunu 1,5 kilometre öteden alabildiği biliniyor.

Akbabalardan bazılarının tükenen hastane kapasitesini arttırmak amacıyla geçen ay şehre getirilen sağlık gemisi USNS Comfort’un tepesine oturduğu görüldü.

New York’da yaşayanlar akbabaları Özgürlük Heykeli, Empire State ve Times meydanı gibi şehrin simge yapılarında da gördüğünü aktardı.

 

Ceset kokusunu alan Akbabalar New York semalarını işgal etti
Ceset kokusunu alan Akbabalar New York semalarını işgal etti
akbaba

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı