Magazin

Cem Yılmaz’dan SMA hastası Mert Adrian’a büyük destek!

Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-1 hastası olan 1,5 yaşındaki Mert Adrian’ın sağlığına kavuşabilmesi için  ’nin kızı Selin Denizli Burnaz’ın sosyal medyada düzenlediği canlı yayına katılan ‘dan büyük destek geldi.

Cem Yılmaz'dan SMA hastası Mert Adrian'a büyük destek!

Yılmaz, SMA hastası Mert Adrian için başlatılan kampanyaya bağış yaptı. Yılmaz, canlı yayında 100 bin TL bağışladığını belirtti.

Cem Yılmaz’ın bu örnek olacak davranışı büyük alkış topladı.

Cem Yılmaz'dan SMA hastası Mert Adrian'a büyük destek!

 1,5 yaşındaki Mert Adrian’ın sağlığına kavuşabilmesi için 2,4 milyon dolarlık Zolgensma isimli gen tedavisine başlanması gerekiyor.

SMA HASTALIĞI NEDİR?

Tıp dilinde Spinal Muskuler Atrofi olarak adlandırılan SMA, hareket sinirlerinden (motor nöronlarından) kaynaklanan bir kas hastalığıdır.
SMA omurilikte yer alan spinal motor nöronlarının yani motor sinir hücrelerinin yitirilmesine sebep olur. Bunun sonucunda kaslarda güçsüzlük, istemli kasları iyi hareket ettirememe ve atrofi yani kas kaybı meydana gelir. Hastanın yaşam kalitesini artırmak ve gösterdiği belirtileri azaltmak için doktorlar tarafından çeşitli tedaviler önerilir.

1 MİLYON TOPLANMIŞTI

Fenomen İrem Güzey, önceki akşam da , Kaan Sekban, Buse Terim, Merve Terim, Pınar Sabancı, Sebile Ölmez, Dilara Koçak ve Melis İlkkılıç ile canlı yayın yapmış ve bir gecede 1 milyon TL toplamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı