Gündem

Çanakkale’de orman yangını!

Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda Ilgardere köyü yakınındaki ormanlık alanda  saat 15.00’da,henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın başladı. 

Çanakkale'de orman yangını!

Kısa sürede büyüyen ve dumanları Çanakkale kent merkezi ile yarımadanın büyük bölümünden görülen yangının söndürülmesi için bölgeye ekipler sevk edildi.  

Çanakkale'de orman yangını! 

 TARIM VE ORMAN BAKANI PAKDEMİRLİ’DEN AÇIKLAMA

Bölgeye hareket eden Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli:“Saat 15. 00 itibariyle müdahale edildi. 20 helikopter yangın alanında. Helikopter filomuzun önemli bir kısmı bölgede. 2 tane amfibik uçak, 107 arazöz, 7 dozer ve 400 personelle müdahale ediyoruz. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz”  açıklamasında bulundu.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı çok sayıda itfaiye ekibi, şehitliklerden uzak alanda etkili olan alevleri kontrol altına alabilmek için, havadan ve karadan müdahaleyi sürdürüyor.  

Öte yandan Çanakkale Valisi İlhami aktaş’ta açıklamalarda bulundu.Yangının herhangi bir can veya mal kaybına yol açmadığını belirten Aktaş, “Yangının rüzgarla şiddetini artırması durumunda Yalova köyünü tedbir amaçlı boşaltabiliriz.” dedi.     

Bu arada, denizden söndürme çalışmalarına da başlandığı için Çanakkale Boğazı’nda gemi trafiği çift yönlü olarak durduruldu.  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı