Gündem

Caddebostan sahilindeki çöp kirliliği tepki çekti: Görevlerini yerine getirsinler

İstanbul’da son günlerde deniz ve sahillerdeki kirlilik vatandaşların tepkini çekiyor. Bu durumdan biri de ‘de vatandaşların yoğun olarak yürüyüş yaptığı Caddebostan Sahili oldu.Yoğun bir tabaka halinde deniz kenarına biriken çöp yığınları ördeklerin yüzdüğü bir alan haline geldi. Sahilde yürüyüş yapan vatandaşlar ise deniz kenarında biriken çöplerin temizlenmesini bekliyor. Son günlerde Haliç ve Riva Deresine ilişkin olarak açıklama yapan İmamoğlu’nun bu manzara sonrası ne diyeceği ise merak konusu oldu.

 

Caddebostan sahilindeki çöp kirliliği tepki çekti: Görevlerini yerine getirsinler

“BAŞKALARI GÖREVLERİNİ YERLERİNE GETİRİRSE İYİ OLUR”

Çocuğu ile sosyal sorumluluk projesi için sahile çöp toplamak için geldiğini belirten bir vatandaş ise “Daha önce şüphesiz temizlik vardı ama şimdilik kirlilik var. Muhtemelen ya rüzgardandır artı bir de insanların vermiş olduğu zarar bir de arkasını temizlememek. Sonuçta bir takım işi bu. Aslında bireysel olarak başlamak lazım. İlk bizden başlayacak. Çocuğumla bugün buraya geldim atık toplamak için okul projesi. İşte dediğimiz gibi bir okul projesinden başlıyoruz bireysel olarak geliyoruz görevimizi yapıyoruz. Bir başkaları da görevlerini yerlerini getirirse iyi olur”  ifadelerini kullandı.
Öte yandan sahilde oluşan çöp yığınları drone ile havadan görüntülendi.

Caddebostan sahilindeki çöp kirliliği tepki çekti: Görevlerini yerine getirsinlerCaddebostan sahilindeki çöp kirliliği tepki çekti: Görevlerini yerine getirsinler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı