Gündem

Buse enkaz altından kurtarıldı mı?

Buse enkaz altından kurtarıldı mı? Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, göçük altında bulunan Buse ile telefonda konuştu. Bakan Pakdemirli, Buse’ye “Biraz sakin ol. İnşallah sana ulaşacağız” dedi. Canlı yayında gerçekleşen görüşme sonrası Buse’nin durumuna ilişkin arama yapılmaya başlandı. Peki Buse enkaz altından kurtarıldı mı? Ayrıntılar haberimizde…

BUSE ENKAZ ALTINDAN KURTARILDI MI?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, enkaz altında kalan bir vatandaş ile telefonda konuştu.

Enkazdaki vatandaşla telefonda konuşan Bakan Pakdemirli onu sakinleştirdi.

Bakan Pakdemirli, vatandaşa “Biraz sakin ol. İnşallah sana ulaşacağız” dedi.

Herhangi bir gürültü duyup duymadığını soran Bakan Pakdemirli, telefon görüşmesinde “Ayaklarının ucunda bir gürültü duyuyorsun” deyip vatandaşla diyaloğunu sürdürdü.

Bakan Pakdemirli ile telefonda konuşan Buse, “Siz köpekleri salın, ben kedi sesi çıkarayım, beni bulurlar” dedi.

BUSE KURTARILDI

İzmir’deki depremin ardından yıkılan binanın altında kalan ve Bakan Pakdemirli’nin telefonla görüştüğü Buse Hasyılmaz 00:20’de kurtarma ekipleri tarafından enkazdan kurtarıldı.

Bakan Pakdemirli, depremde enkaz altında kalan Buse ile ilgili de konuştu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Geçmiş olsun diyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum. anında ben de Cumhurbaşkanımızla bir randevum vardı, haber alınca yönümüzü bu tarafa çevirdik geldik. Hızlı bir şekilde ben sahaya intikal ettim. Bu gece burada plan ve program yapılıyor. Sahada Buse kızımızla konuştuk, ablasıyla konuştuk ona ulaştık. Yine Buse kızımızın yanında bir arkadaşı daha var İnci kızımız.

Arkadaşlarımız çalışmaları yapıyorlar. İnşallah daha çok Buselerimiz kurtulur, binalarımızın altında kalan her vatandaşımız çıkar.Sadece birinci katı yıkılıp da orada çıkarılmayı bekleyen vatandaşlarımız da var.Yavaş yavaş ilerlememiz gerekiyor. Çünkü bina altında kalanlara zarar vermemek öncelik olmalı diye düşünüyorum.Bugün memleketimizde birçok ilde kuvvetli yağış var. Beş gün içerisinde İzmir ve çevresinde yağış beklenmiyor.Dışarda kalmak isteyen vatandaşlarımıza da bu bir artı olacaktır. Bugün gece beklenen en düşük sıcaklık 8 ila 11 arasında, gündüz beklenen en yüksek sıcaklık da 19 ila 22 derece arasında.” 

İzmir’de meydana gelen 6,6 şiddetindeki depremde enkaz altında kalan Buse’nin kurtarıldığı açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı