Gündem

Bursa ve Kastamonu’da vakalar artınca uyarılar peş peşe geldi

Normalleşme sürecinin ardından Kovid-19 vakaların artması tedirginlik yaratırken, yetkililer vatandaşları uyarıyor. Bu doğrultuda Kastamonu Valiliği yaptığı yazılı açıklama ile vatandaşlar sosyal mesafe, maske  ve konusunda uyardı

Kastamonu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 “İlimiz merkez ve ilçelerinde vakalarında son günlerde artış eğilimi göze çarpmaktadır. Ağız ve burunu kapatacak şekilde maske takılması ve sosyal mesafe kuralları ile işyerleri için geçerli düzenlemeler yürürlükte olup; bu kurallara uyulması salgının durdurulması açısından önem arz etmektedir. Denetimle görevli kurumlar, denetimlerini çok daha yoğun bir şekilde yapmaları ve kurallara uymayanlara para cezası uygulamaları yönünde talimatlandırılmıştır. Kurallara uymayan kişi ve iş yerlerinin 155 ve 156 numaralı telefonlara ihbarının yapılması, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları ve koronavirüs salgının önlenmesi için maske, mesafe ve kişisel hijyen kurallarına uyulması önem arz etmektedir.” 

Bursa ve Kastamonu'da vakalar artınca uyarılar peş peşe geldi

BURSA VALİSİ CANPOLAT, TWİTTER’DAN UYARDI

Bursa Valisi Yakup Canbolat, artan korona virüs vakalarıyla ilgili sosyal medya hesabından uyarı yaptı.
Vali Canbolat, “Kıymetli Bursalılar, ilimizde günlük korona pozitif vakada artışlar yaşanıyor. Lütfen kurallara uyalım hijyene, sosyal mesafe kuralına, maske kullanımına mutlaka uyalım, uymayanları uyaralım” ifadelerini kullandı.

Bursa ve Kastamonu'da vakalar artınca uyarılar peş peşe geldi

KORONAVİRÜS SALGININ TÜRKİYE’DEKİ SON DURUMU

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da ‘dan paylaştığı ” Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerine göre, dün 45 bin 176 test yapıldı, 1562 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu. Son 24 saatte 15 hasta vefat ederken 1330 kişi iyileşti.

Toplam test sayısı 2 milyon 632 bin 171, vaka sayısı 178 bin 239, vefat sayısı 4 bin 807 olarak kayıtlara geçti. Yoğun bakımdaki hasta sayısı 717, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 290, iyileşen hasta sayısı ise 151 bin 417 oldu.

Bursa ve Kastamonu'da vakalar artınca uyarılar peş peşe geldi

“İYİLEŞEN HASTA SAYISI YENİ VAKA SAYISININ ALTINA DÜŞTÜ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İyileşen hasta sayımız yeni vaka sayısının altına düştü. Yoğun bakıma ve solunum cihazına ihtiyaç artıyor. Hedeften uzaklaşıyoruz. En zayıf noktamız, tedbirsiz iyimserlik. Tedbirli iyimser olalım. Kontrollü sosyal hayat dönemine yarın tam olarak geçelim.” değerlendirmesinde bulundu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı