Gündem

Bursa Valisi Canpolat: Maalesef vaka sayılarımız artıyor

‘nca 81 il valiliğine, “Covid-19 Tedbirleri Kapsamında 4 Eylül 2020 Denetimi” başlıklı genelge gönderildi. Genelge doğrultusunda, Bursa ve ilçelerinde denetim başlatıldı. Bursa Valisi Yakup Canbolat da İnegöl’deki denetimlere katıldı. İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın da beraberinde bulunduğu Vali Canbolat, taksi ve toplu taşıma araçları ile esnafı denetledi. Denetim sırasında polis ekipleri de vatandaşların maske kullanımını ve sosyal mesafeye uyup uymadıklarını kontrol etti. Kurallara uymayan vatandaşlara uygulandı.

Bursa Valisi Canpolat: Maalesef vaka sayılarımız artıyor

“YASAKLARLA, KONULAN KURALLARA BUNU ÇÖZMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Koronavirüse karşı esnaf ve vatandaşları uyaran Bursa Valisi Yakup Canbolat, kurallara uymayan vatandaşların daha dikkatli olması gerektiğini söyledi. Vali Canbolat, “Temizlik kurallarına bütün vatandaşlarımız hem iş yerinde hem ev şartlarında hem de mahalle şartlarında dikkat etmeli. İlimizde maalesef vaka sayısı artıyor, riskli illerden bir tanesi. Sadece yasaklarla, konulan kurallarla bunu çözmemiz mümkün değil. Vatandaşın sağduyulu davranması, basiretli davranması ve titiz davranmasından geçiyor bu iş. Bu bir toplumsal görev. Buna dikkat etmemiz gerekiyor” dedi.

Bursa Valisi Canpolat: Maalesef vaka sayılarımız artıyor

“SOKAK VE KÖY DÜĞÜNLERİ, SÜNNET DÜĞÜNLERİ YASAKLANDI”

El birliğiyle koronavirüsü en alt noktaya indireceklerini belirten Canbolat, “Genel şartlar itibariyle de ilçe kaymakamımıza da belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum. İlçede bir farkındalık, duyarlılık oluşmuş. Daha fazla duyarlılık bekliyoruz. Özellikle düğünler ile ilgili çıkan genelgeyi biliyorsunuz, artık düğünlerde yemek işi yasaklandı. Kına gecesi yasaklandı, sokak ve köy düğünleri, sünnet düğünleri yasaklandı. İlimizdeki en fazla bulaş olaylarına rastladığımız vakalar, düğün, kına gecesi, taziye ziyaretleri kapsamında görülüyor. Dolayısıyla cenazesi olan, taziyesi olan, düğünü olan hemşehrilerimizden de şunu rica ediyoruz; Tedbirlere uyalım, kurallara uyalım. Bir mutlu günümüzü paylaşırken, birilerini hasta hale getirmeyelim. Dolayısıyla herkesten sağduyu bekliyoruz, fedakarlık, titizlik bekliyoruz. İlimizde inşallah el birliği ile bu hastalığı en alt seviyeye indirme noktasında gayret sarf edeceğiz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı