Gündem

Buket Aydın’dan olay yaratan açıklama: ‘Sırtımdan Vurdular’

Demirören Medya Grubu’ndan istifa ettikten sonra 7 yıllık eşinden tek celsede boşanan sunucu Buket Aydın katıldığı canlı yayında Bu sektörde çok yedim, sırtımdan vurdular. İntikamım acı olacak dedi.

Buket Aydın'dan olay yaratan açıklama: 'Sırtımdan Vurdular'

Mayıs ayının ilk haftasında Kanal D Haber Başkanı ve Ana Haber Bülteni sunuculuk görevinden istifa eden Buket Aydın, istifasından birkaç gün sonra da 7 yıllık eşi Erce Baykal ile tek celsede boşanmıştı.

BUKET AYDIN NEDEN İSTİFA ETTİ?

Beklenmedik isitifası ile gündeme gelen Buket Aydın, katıldığı canlı yayında yaşadığı olaylar ile ilgili çok konuşulacak açıklamalar yaptı. 

Buket Aydın'dan olay yaratan açıklama: 'Sırtımdan Vurdular'

“İNTİKAMIM ACI OLACAK”

Aydın, “Bu sektörde çok darbe yedim, sırtımdan vurdular. İntikamım acı olacak. Bundan sonra yolumun daha aydınlık olacağını düşünüyorum dedi.

Buket Aydın'dan olay yaratan açıklama: 'Sırtımdan Vurdular'

Açıklamasının devamında bu süreçte çok yıprandığını ifade eden Aydın, Mezarlıklar kendini vazgeçilmezler zannedenlerle dolu sözlerine yer verdi.

Buket Aydın’ın eşinden boşandıktan sonra Mustafa Sarıgül‘ün oğlu Emir Sarıgül‘le ortaya çıkan fotoğrafı da büyük ses getirmişti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Aydın, Sarıgül’le arkadaş olduklarını belirtmişti.

Buket Aydın'dan olay yaratan açıklama: 'Sırtımdan Vurdular'

Aydın konuyla ilgili olarak; ‘‘Arkadaşım Emir Sarıgül’den de ona istemeden verdiğim rahatsızlıktan ötürü özür diliyorum.’‘ dedi.

buket2-16-9-1589446537.jpg

BUKET AYDIN KİMDİR?

Buket Aydın, 1 Ocak 1985 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitiren Aydın, Atilla İlhan’ın şiirleri üzerine yüksek lisans yaptı.

‘de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim alan Buket Aydın, bir sene bir radyoda haber spikerliği yaptı. Radyo’dan Kanaltürk’e geçiş yapan Aydın, ilk televizyon tecrübesini bu kanalda gerçekleştirdi. Kanaltürk’te spor bülteni ve hafta sonu ana haber bülteni sunuculuğu görevini yapan Aydın, Kanaltürk’ten TRT Türk kanalına geçti.

TRT Türk’te program sunuculuğu yapmaya başlayan Buket aydın, 2011’de NTV’ye transfer oldu. NTV’de haber bülteni sunduktan bir süre sonra “NTV Gece Bülteni Kuşağı’nda” moderatörlük yaptı.

2018 yılında haber sunuculuğu kariyerine Kanal D’de devam eden Buket Aydın, En İyi Haber Spikeri, Anadolu Medya, En İyi Giyinen Kadın Haber Sunucusu, Yılın Kadın Haber Spikeri, Yılın Gece Haberleri Bülteni ödüllerinin sahibi oldu. Buket Aydın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Demirören Medya’daki görevlerinden istifa etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu