Gündem

Binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor! Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu duyurdu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda haziran ayı burs ve kredi erken ödemeleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Bakan Kasapoğlu Haziran ayı burs ve kredi ödemelerini erkene aldıklarını ve hesaplara yatırılmaya başlandığını duyurdu.

Bakan Kasapoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“Sevgili arkadaşlar, daha önce Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdelediği gibi Haziran ayı burs ve kredi ödemelerini erkene aldık ve an itibarıyla hesaplarınıza yatırmaya başladık.

19 Mayıs’ta başlayan ödemeler, öncesinde tamamlanacak. Bayram sevinciniz daim olsun.”

Bakan Kasapoğlu’nun paylaşımı:

 

, 6-10 Haziran’da yatması gereken Haziran ayı burs ve kredi ödemelerini, yükseköğrenim öğrencilerinin hesaplarına bayram öncesi yatırmaya başladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı ’ın bayram öncesi yatırılacağı müjdesini verdiği yükseköğrenim burs ve kredi ödemelerinin 19 Mayıs tarihi itibarıyla öğrencilerin hesaplarına yatmaya başladığını bildirdi. Ödemelerin TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağını ifade eden Bakan Kasapoğlu, 19 Mayıs’ta başlayan ödemelerin 23 Mayıs’ta tamamlanacağını belirtti.

“GÜÇLÜ DEVLET OLMANIN AVANTAJLARINI YAŞIYORUZ”

Pandemi sürecinde devlet ve millet olarak ortak bir mücadele sürdürüldüğünü belirten Bakan Kasapoğlu, “Güçlü devlet olmanın avantajlarını yaşıyoruz. Bugünleri devlet ve millet işbirliği ile kısa zamanda atlatacağız. Her zaman olduğu gibi bu süreçte de öğrencilerimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

TC Kimlik numarasının sonu “0” olanlar 19 Mayıs, “2” olanlar 20 Mayıs, “4” olanlar 21 Mayıs, “6” olanlar 22 Mayıs, “8” olanlar 23 Mayıs’ta ödemelerini alabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı