Gündem

BİM, A101, Şok kaçta açılıyor? Marketlerin hafta içi ve hafta sonu açılış ve kapanış saatleri

Marketler kaçta açılıyor? Bu hafta BİM kaçta açılıyor? ŞOK kaçta açılıyor? kaçta açılıyor? soruları son günlerde sıkça merak edilip araştırılan konuların başını çekiyor. Sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulandığı şu günlerde temel ihtiyaçlar için sık kullanılan dükkanların açılış ve kapanış saatleri kafa karışıklığı neden oldu. İşte en şeffaf haliyle tüm dükkanların hafta içi ve hafta sonu açılış ve kapanış saatleri…

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA MARKETLER AÇIK MI?

Hafta sonu cumartesi ve pazar günleri bakkal, market, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 -17.00 saatleri arasında açık olacak. 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar kişiler hariç, vatandaşlar araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidebilecek. Ayrıca aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecekler.

BİM ÇALIŞMA SAATLERİ

BİM hafta içi 10.00- 20.00 arası, hafta sonu ise 10.00- 17.00 arası açık.

A101 ÇALIŞMA SAATLERİ

A101 hafta içi 10.00- 20.00 arası, hafta sonu da 10.00- 17.00 arası açık.

BİM, A101, Şok kaçta açılıyor? Marketlerin hafta içi ve hafta sonu açılış ve kapanış saatleri

MİGROS ÇALIŞMA SAATLERİ

Migros hafta içi 10.00- 20.00 arası, hafta sonu 10.00- 17.00 arası açık.

MARKETLER SAAT KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

  tarafından 81 ile gönderilen genelgeye göre, Market, bakkal, kasap, manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler, belirlenecek saatlerde hafta sonu kısıtlama dışındadır.

“Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek.”

Ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır (Bu işyerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir.). Vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir.

Fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacaktır.

Lokanta ve restoran tarzı işyerleri, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri 10.00 20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere açık olabilecektir.

BİM, A101, Şok kaçta açılıyor? Marketlerin hafta içi ve hafta sonu açılış ve kapanış saatleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı