Gündem

Bilim Kurulu toplanacak! Bakan Koca alınan kararları açıklayacak

‘nin salgını ile mücadelesi sürerken Koronavirüs Bilim Kurulu bir kez daha toplanacak. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilecek toplantıda vaka sayısının istenilen düzeye düşmemesi ve alınacak ek tedbirler konuşulacak. Toplantının ardından da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat 19.00’da kameraların karşına geçerek açıklamalarda bulunacak.

KORONAVİRÜS SALGININ TÜRKİYE’DEKİ SON DURUMU

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan ve Bakan Fahrettin Koca’nın ‘dan paylaştığı “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerine göre, dün 52 bin 193 test yapıldı, 1086 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu. Son 24 saatte 16 hasta vefat etti, 2 bin 315 kişi iyileşti.

Toplam test sayısı 3 milyon 682 bin 673, vaka sayısı 206 bin 844, vefat sayısı 5 bin 241 olarak kayıtlara geçti. Yoğun bakımdaki hasta sayısı 1130, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 395, toplam iyileşen hasta sayısı da 182 bin 995 oldu.

Bilim Kurulu toplanacak. Bakan Koca alınan kararları açıklayacak

KOCA: VAKA SAYILARIMIZDA AZALMA SÜRÜYOR

Bakan Koca, Twitter hesabından son verilere ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

“Vaka sayılarımızda azalma sürüyor. Dikkatli olmalıyız: Azalmalar yavaş, artış hızlı gerçekleşiyor. 1000’i aşan günlük yeni vakalarımızın sebebi, kurallara uyulmamasıdır. Bugünkü 16 can kaybına önlenebilir sebepler yol açtı. Salgına karşı kaç kişiyiz?”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı