Gündem

Bıçaklanıp gelmeyin diyen doktordan yeni açıklama

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Başhekim Sebahattin Çelik, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla tepki çekmesinin ardından açıklama yaptı. Yanlış anlaşıldığını ifade eden Çelik, amacının sadece vatandaşları uyarmak olduğunu söyledi.

“HER ŞEY ÜST ÜSTE GELİNCE ZOR OLUYOR”

üzerinden yaptığı paylaşımla virüsle mücadelenin zorluğuna değinen ve vatandaşları uyaran Başhekim Çelik, “Değerli insanlar Kovit ile savaştığımız bugünlerde lütfen ne olur birbirinizle kavga edip bıçaklanıp kafa travması yaşayıp, geçirip gelmeyin. Herşey üst üste gelince zor oluyor. Lütfen dikkat edin.” ifadelerini kullandı.

eefj9wyxkaauqj.jpg

Paylaşımı tepki çekince açıklama yapma gereği duyan Doçent Doktor Çelik, yanlış anlaşıldığını iddia ederek vatandaşlara hizmet etmekten gurur duyduğunu belirtti. Çelik, “Değerli Vatandaşlarımız (bu ifadem de yanlış anlaşılmış, oysa Van halkı benim için her zaman değerlidir) Attığım bir tweet ne yazık ki yanlış anlaşılmış ve farklı yerlere çekilmiştir ve bu nedenle bu açıklamayı yapmayı gerekli gördüm. öncelikle son attığım tweette dikkat çekmek istediğim nokta sadece Covid-19 ile yaşadığımız mücadelede vatandaşlarımızın kendilerine azami ölçüde dikkat etmesiydi. Biz sağlık çalışanları olarak canı gönülden sizlere hizmet vermekten gurur duymaktayız.” ifadelerini kullandı. 

“GÖREVİNİ YAPMAYANDAN HESABINI SORARIZ”

Kendisinin ve hastane çalışanlarının görevlerini layığıyla yerine getirdiğini vurgulayan Çelik, amacının vatandaşları uyarmak olduğunu belirtti. Görevini yapmayanlara hesabını halk adına soracağını ifade eden  başhekim Çelik, “Bu bizim görevimizdir ve her zaman milletimiz için her türlü görevi yapmaktan onur duyarız. ne ben ne de VEAH çalışanları olarak görevden kaçınırız. Görevini yapmayandan ilk olarak hesabını halkımız adına biz sorarız. Amacım sadece vatandaşlarımızın bu zorlu süreçte kendilerine ve sağlıklarına dikkat etmesiydi. Kelimelerimin başka yerlere çekilmesi beni son derece üzmüştür. Biz işimize bakalım ve lütfen siz de bize yardımcı olun sağlığınıza dikkat edin.”  sözleriyle paylaşımını savundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı