Ekonomi

Beyaz eşya kredi kartı taksit sayısı kaç? | Beyaz eşyalarda kredi kartına kaç taksit yapılıyor?

Ticaret Bakanlığı yetkilileri tarafından hazırlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, ‘de yayımlanarak yürürlüğe girdi.Bu kapsamda televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyum satışlarında taksit sayıları düşürüldü. Peki Beyaz eşya kredi kartı taksit sayısı kaç? | Beyaz eşyalarda kredi kartına kaç taksit yapılıyor? İşte cevaplar…

BEYAZ EŞYA KREDİ KARTI TAKSİT SAYISI KAÇ?

Resmi Gazete’de yayımlanan yeni karara göre, Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılması yönünde adımlar atıldı. Yönetmelik kapsamında, perakende işletmelerce tüketicilere yönelik gerçekleştirilen taksitli satışlar yeniden düzenlendi.

Video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya satışları ile fiyatı 3 bin 500 liranın üstünde olan televizyon satışlarında taksit süresi 6 aydan 4 aya çekildi. Tablet bilgisayar satışları için süre 6 ay olarak devam edecek.

Beyaz eşya kredi kartı taksit sayısı kaç? | Beyaz eşyalarda kredi kartına kaç taksit yapılıyor?

BEYAZ EŞYALARDA KREDİ KARTINA KAÇ TAKSİT YAPILIYOR?

Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ve mobilya satışlarında daha önce 18 olan taksit sayısı sınırı 12’yi geçemeyecek.

Hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda taksit sayısı 18 olarak uygulanmaya devam edecek.

Perakende işletmelerce basılı ve külçe halinde olmayan kuyum satışlarında taksitlendirme süresi daha önce 8 ayı geçemezken, bu süre 6 aya çekildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu () da 18 Aralık’ta söz konusu harcamalara ilişkin kredi kartı taksitlendirme sürelerinin düşürüldüğünü duyurmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı