Gündem

Bayramda sokak kısıtlaması olacak mı? Kabine bugün toplanıyor…

Ramazan Bayramı’nda alınacak önlemler, normalleşmeye ilişkin atılacak yeni adımlar bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısında ele alınacak.

ALIŞVERİŞ YOĞUNLUĞUNA İLİŞKİN ÖNLEMLER GÖRÜŞÜLECEK

Kabinede salgının seyrindeki son durum ayrıntılarıyla masaya yatırılacak ve arife günüyle birlikte bayram boyunca sürecek 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanıp uygulanmayacağına karar verilecek. Arifenin cumartesi gününe denk gelmesi nedeniyle özellikle 22 Mayıs Cuma günü yaşanabilecek alışveriş hareketliliğine ilişkin önlemler de gündemde olacak. İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilde alışveriş yoğunluğunun yaşandığı noktalarda alacağı tedbirlerin genelgeyle duyurulması planlanıyor. Bu kapsamda bayram alışverişinde öne çıkan şeker, çikolata, tatlı, ayakkabı ve giyim alışverişi ile mezarlık ziyaretlerini de içeren kapsamlı bir genelge çıkarılması gündemde.

Bayram süresince ziyaretçi yasağı olması nedeniyle engelli ve yaşlı bakımevlerinde kalan vatandaşların yalnız bırakılmaması için yapılacak hazırlıklar da değerlendirilecek.

KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT DÖNEMİ

Toplantıda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs salgınındaki son durumu verilerle anlatacak. Kontrollü sosyal hayat için alınan kararların nasıl sonuç verdiği gözden geçirilecek, olası yeni adımlar görüşülecek. Bilim Kurulu’ndan gelen tavsiye doğrultusunda birkaç ilde daha seyahat kısıtlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı ele alınacak.

TURİZMDE YENİ SEZON HAZIRLIKLARI

Ve turizmde yeni sezon hazırlıkları… Tanıtım kampanya çalışmaları ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kabinede bir sunum yapması bekleniyor. Yurt içi ve yurt dışı turizmin başlaması için ulaşım takvimi gözden geçirilecek.

Kabine toplantısında alınan kararların, toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulması bekleniyor.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı