Gündem

Bayramda marketler açık mı? 24 Mayıs bugün marketler çalışacak mı?

Bugün marketler açık mı? 24 Mayıs Pazar günü yani bayramın ilk günü marketler ve bakkallar açık mı? Gün içerisinde bayram alışverişi yapıp ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler bu soruların cevabını merak edip araştırıyor. Peki, bugün marketler ve bakkallar açık mı? İşte, merak edilen sorunun cevabını bulduğu İçişleri Bakanlığı genelgesinde yer alan detaylar…

BAYRAMDA MARKETLER AÇIK MI?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre Arife günü yani dün market ve bakkallar açıktı. Ancak bugün market ve bakkallar kapalı olacak. Öte yandan sadece bugün değil yarın ve Salı günü de yani 25 ve 26 mayıs günleri de 81 ilde market ve bakkallar kapalı olacak.

Açık Olacak İşyeri, İşletme Ve Kurumlar

Sokağa çıkma kısıtlamasının günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla;

a) Market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler;

a.1- Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 21.05.2020 Perşembe ve 22.05.2020 Cuma

günü market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler saat 23.00’a kadar faaliyetlerine devam edebilecek.

a.2- Kısıtlamanın olduğu 23.05.2020 Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

a.3- 24.05.2020 Pazar, 25.05.2020 Pazartesi ve 26.05.2020 Salı günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler kapalı olacaktır.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı